W niedzielę 9. czerwca 2024r. wolontariusze Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego otrzymali z rąk  inspektora Tadeusza Jareckiego krzyże misyjne. Ten uroczysty moment nastąpił podczas Eucharystii w Bazylice pw. Najświętszego Serca Jezusa w Warszawie.

Na twarzach wolontariuszy malowały się kolejno radość i wzruszenie, a w sercach…? Wspominając swoje własne posłanie pamiętam, że jest to moment potwierdzenia, że pragnienie misji, jakie zasiał w moim sercu Pan Bóg jest faktycznie Jego planem, na ten konkretny czas mojego życia. To jest źródłem wielkiej nadziei.

Podczas homilii wolontariusze usłyszeli z ust ks. Inspektora zapewnienie, że na misji:

Jesteście potrzebni

i niezależnie od okoliczności:

Tak, potraficie to zrobić.

Jak uwierzyć tym słowom w obliczu zderzenia się z inną kulturą, obcą mentalnością, wszechobecnym niedostatkiem u tych, którym chciałoby się ofiarować wszystko?

Tym, co pozostaje niezmienne, jest Eucharystia. Bliskość Boga w Chlebie, którego nigdy nikomu nie zabraknie. To On posyła nas w każdy kolejny dzień i zapewnia, o tym, że „Ja jestem z Wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Mt 28, 20b

Drodzy wolontariusze!

Gratuluję Wam odwagi i otwartości na Boże wezwanie. Podczas formacji w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym stworzyliście atmosferę domu, w którym każdy witany był z otwartymi ramionami. Niech placówki misyjne, do których jedziecie, stają się, dzięki Wam, domem zbudowanym na wierze, wypełnionym miłością i stojącym otworem, z nadzieją, by zapewnić wszystkim miejsce spotkania z Kochającym Ojcem.

 

Wiktoria Krótki,

Ubiegłoroczna wolontariuszka misyjna, posługiwała w Etiopii