2912 zł
cel 56000 zł

20
wspierających

Budowa studni i pompy wodnej w Namugongo

 

W Namugongo brakuje wody pitnej. Placówka misyjna powstała w 2006 roku. Salezjanie prowadzą tam Centrum Młodzieżowe CALM. Największym problemem z jakim zmaga się misja jest brak wody pitnej. Dołącz do Projektu 797 i wybuduj z nami studnię głębinową!

Salezjańska placówka misyjna CALM w Namugongo w Ugandzie powstała w 2006 roku. Głównym zadaniem jest ratowanie dzieci z ulicy oraz ich reintegracja ze społeczeństwem poprzez zapewnienie edukacji, podstawowych potrzeb oraz nakierunkowanie na działania społeczno-kulturalne.

Przy placówce działa przedszkole, szkoła podstawowa, zawodowa oraz sierociniec. Łącznie placówkę odwiedza dziennie blisko 530 uczniów. Poza zapewnieniem edukacji, księża wraz z personelem organizują dzieciom zajęcia ruchowe, dają możliwość uprawiania sportów. Na misji działają drużyny; piłki nożnej, siatkówki, koszykówki oraz rugby. Dodatkowo salezjanie starają się zapewnić podopiecznym pomoc w postaci opłaty czesnego w szkole średniej i zawodowej.

Z roku na rok liczba uczniów jest coraz większa, a ilość wody niezbędnej do funkcjonowania placówki maleje. Rozwiązaniem jest wywiercenie studni głębinowej, oraz montaż pompy wodnej, napędzanej solarami. Działania te zagwarantują wodę na misji na najbliższych kilkanaście lat. Niestety koszty inwestycji przewyższają możliwości finansowe misjonarzy.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wesprzyj Projekt 797!

Za projekt odpowiada ksiądz Pascal Shauri SDB