Poznajcie Anię i Klaudię, które za kilka dni wylecą na trzymiesięczny wolontariat misyjny do Adwa, w Etiopii.

Anna Paszkiewicz ma 22 lata i pochodzi z Suwałk, jest pielęgniarką. W wolnej chwili uwielbia podróżować, poznawać inne kultury, czytać książki, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Ania była już na misjach w ubiegłym roku, w Kwahu Tafo, w południowej części Ghany, gdzie znajduje się klinika św. Józefa. Jest to duży ośrodek zdrowia z izbą porodową, laboratorium, apteką i innymi oddziałami. Jak mówi: „Moje serce pozostało już w Afryce, dlatego postanowiłam, że chcę wyjechać na misję po raz drugi, aby dać świadectwo o sobie i służyć innym ludziom.”

Klaudia Szwaba ma 21 lat i pochodzi z Mezowa, na Kaszubach. Obecnie studiuje inżynierię biomedyczną na politechnice Gdańskiej. Poza studiami działa w harcerstwie, jest korepetytorką z matematyki i fizyki, a w wolnym czasie uwielbia też spędzać czas wśród natury i podziwiać ją.

„Pomysł na misje zrodził się u mnie w podstawówce, gdzie uczęszczałam na koło misyjne z ramienia Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Kongresy misyjne, akcje, spotkania z misjonarzami zbliżyły mnie do tematu misji na tyle, że już wtedy zapragnęłam sama na nie pojechać.

Bardzo nie mogę się doczekać tego czasu, mam nadzieję, że moja obecność tam pozostawi po sobie dobry ślad zarówno w sercach tych etiopskich dzieci, jak i w moim. Chciałabym, aby ludzie wiedzieli, że chęć pomocy i sama pomoc mogą być piękne i mogą być marzeniem.” – mówi wolontariuszka.

Klaudia i Ania będą posługiwały na placówce misyjnej u sióstr salezjanek, gdzie pracuje nasza misjonarka – s. Anna Polak. Działa tam między innymi oratorium, szkoła podstawowa i żłobek. Wolontariuszki będą zaangażowane w pomoc przy organizacji zajęć oraz animowanie czasu wolnego dzieciom uczęszczającym do oratorium.