W czwartkowy wieczór na wolontariat misyjny do Sierra Leone wyleciały Marta i Aleksandra Andrzejewskie.

Nasze wolontariuszki przez dwa miesiące będą pracować na placówce we Freetown, gdzie salezjanie prowadzą ośrodek dla skrzywdzonych i potrzebujących dzieci.

Jednym z większych miejscowych dzieł jest Don Bosco Fambul, duży projekt pomocy dla dzieci ulicy, zgwałconych dziewcząt, trudnej młodzieży, prostytutek i małoletnich skazańców.

W tym roku, dzięki Waszej pomocy udało się objąć to miejsce konkretną pomocą, podczas wielkopostnej kampanii „PODAJ IM DŁOŃ”. O samej placówce i miejscowej działalności można dowiedzieć się o wiele więcej z „Dzienników misjonarza” i artykułów na naszej stronie. Salezjanie wyjeżdżają na tereny wiejskie, żeby sprawdzać sytuację dzieci, w przypadku wykorzystania psychicznego, fizycznego lub seksualnego reagują i pomagają. Prowadzą centrum terapeutyczne, pomagają młodym ludziom zdobyć wykształcenie i zawód.

Siostry Andrzejewskie będą zajmowały się przede wszystkim organizacją „Summer Camp-u” dla dzieci, czyli wakacyjnego obozu w centrum młodzieżowym a także będą odpowiadać na bieżące potrzeby placówki. Oli i Marcie życzymy powodzenia i zapału do pracy! Prosimy o modlitwę w ich intencji.