Bangladesz, dnia 04.09.2023

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy,

Na wstępie przesyłam serdeczne pozdrowienia z Bangladeszu, Salezjańskiej Misji Ks. Bosko w Lokhikul-Mohadevpur. Bardzo się cieszę, że mogę przedstawić Wam siebie i misję z jaką się do Was zwracam w imieniu biednych i potrzebujących dzieci mieszkających w Bangladeszu. Misja w Lokhikul-Mohadevpur  jest zaangażowana we wspieranie i dbanie o wszechstronny rozwój potrzebujących w ramach pomocy humanitarnej.

Nazywam się ksiądz Emil Ekka, pochodzę z Indii, pracuję w Bangladeszu. Jestem salezjaninem od 34 lat oraz proboszczem od 24 lat. Przyjechałem do Bangladeszu w 2009 roku i od tego czasu jestem zaangażowany w posługę ubogim w parafii Lokhikul-Mohadevpur w katolickiej diecezji Rajshahi.

Bangladesz to bardzo biedny kraj, który dotykają klęski żywiołowe, takie jak cyklon i powodzie. Wynikiem ich są ogromne katastrofy i zniszczenia. W takiej sytuacji najbardziej dotknięte są biedne dzieci i rodziny, które w wyniku katastrof straciły domy. To właśnie tym biednym dzieciom i ich rodzinom niesiemy pomoc. Rodziny te żyją w biedzie i nie stać ich na utrzymanie się, na podstawową  i wyższą edukację. Aby móc wspierać i zaspokoić potrzeby tych potrzebujących dzieci, otworzyliśmy centrum edukacyjne w Mohadevpur w parafii Lokhikul. Jest to centrum edukacyjne, w którym brakuje wyposażenia. Aktualnie potrzebujemy krzeseł, biurek, stołów, biblioteki, pracowni komputerowej, sali multimedialnej itp., w zasadzie potrzebujemy wszystkiego, by móc edukować dzieci. Dlatego drodzy Dobroczyńcy w ramach Projektu 752 zbieramy środki finansowe, które przeznaczymy na rzecz tych dzieci i ich edukację. Pozyskane środki zostaną wykorzystane dla dzieci żyjących w skrajnym ubóstwie. Potrzebujemy Waszego wsparcia na zakup wyposażenia centrum edukacyjnego.

Prosimy Was o wsparcie na rzecz biednych i potrzebujących dzieci z centrum edukacyjnego w Mohadevpur w parafii Lokhikul.

Pozostaniemy Wam dozgonnie wdzięczni. Wasze bezinteresowne i hojne wsparcie naszej misji to szansa na lepsze życie biednych dzieci z Bangladeszu.

 

Z góry dziękujemy w imieniu dzieci.

Ks. Emil Ekka, SDB