28723 zł
cel 28246 zł

156
wspierających

Wyposażenie Centrum Pomocy Welfare Centre w Mahadevpur

 

W parafii Lokhikul w miejscowości Mahadevpur powstaje Don Bosco Welfare Centre. Jest to kolejna placówka salezjańska dla dzieci i młodzieży na terenie misji. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Salezjanie robią wszystko, aby zdobyć środki i dokończyć projekt. Szkoła jest w budowie i etapami oddawane są kolejne klasy. Brakuje środków na zakup sprzętu. W ramach pomocy chcemy zakupić miedzy innymi biurka, stoły, krzesła, oraz stoliki komputerowe, z których korzystać będą uczniowie szkoły salezjańskiej. Wspieraj Projekt 752!

Don Bosco Welfare Centre jest kolejnym salezjańskim ośrodkiem przy parafii Lokhikul, w którym odbywają się codzienne lekcje i cotygodniowe Oratorium. W szkole obecnie uczy się około 70 dzieci, pochodzących z bardzo biednych rodzin. Dostępne są trzy sale lekcyjne, dwa biura dla personelu, jadalnia oraz kaplica.

Głównym celem tego projektu jest zapewnienie możliwości czytania, nauki i zdobywania wiedzy dzieciom z Mahadevpur. Na placówce oprócz zajęć dydaktycznych planowany jest program wsparcia dla chorych, docelowo ma powstać przychodnia dla okolicznych mieszkańców.

Obecnie placówka jest wykańczana, powstają kolejne pomieszczenia. Niestety brakuje pieniędzy na wyposażenie. Za zebrane pieniądze salezjanie planują zakupić biurka, stoły, krzesła, stoliki komputerowe, szafki, tablice i inne. Bez mebli niemożliwe jest prowadzenie jakichkolwiek zajęć lekcyjnych.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż wyposażyć nowopowstające Centrum Pomocy Don Bosco Welfare Centre. Wspieraj z nami Projekt 752!

Za projekt odpowiada ksiądz Emil Ekka SDB