Drodzy Dobrodzieje,

wracam na Madagaskar po miesięcznym urlopie. Piękny czas spotkań, zwłaszcza w gronie rodzinnym i oczywiście misjonarzy przyjeżdżających do ojczyzny. Był to też dłuższy moment, aby zadbać o zdrowie. Wizyty medyczne wypełniły mój cały pobyt w Polsce.

A we Fianarantsoa życie toczyło się dalej. Duża grupa młodzieży przyjęła Pierwszą Komunię w dniu 11 czerwca, w tym aż szesnastu chłopców z Domu Magone. Kolejny rocznik dwuletniego cyklu przygotowawczego przyjął sakrament bierzmowania. Wychowankowie w naszej szkole alfabetyzacji i centrum formacji zawodowej miuędzy 19-21 czerwca przeszli egzaminy ostatniego trymestru i kończą dziś kolejny rok szkolny. Uczniowie z naszej zawodówki, po raz pierwszy po uzyskaniu akredytacji z ministerstwa szkolnictwa zawodowego, odbyli egzamin państwowy 20 czerwca. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy zajęcia wakacyjne dla kilkuset dzieci podczas lipcowych półkolonii. Przygotowania do lata w mieście trwają już od jakiegoś czasu, a od poniedziałku nabiorą tempa. Nasza wspólnota salezjańska wraz z młodzieżą czeka w ten weekend na przylot naszych wolontariuszy z Polski i Francji. Pomogą oni w otwieraniu się Malgaszy na inne kultury i dodadzą motywacji do nauki języków obcych.

Będziemy dalej z młodymi dla młodych, a dzieło księdza Bosko może się dalej rozwijać dzięki wsparciu darczyńców Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie. Zachęcam do promowania i możliwie wpłaty na kolejny otwarty niedawno Projekt 747, któtego fundusze wykorzystamy od nowego roku szkolnego. Przewidujemy jak co roku zakup wyprawek szkolnych, mundurków oraz jedzenia na naszą stołówkę dla setki potrzebujących dzieci. Dziękuję wszystkim za każdy gest okazanego im serca.

Pozdrawiam serdecznie

ks. Tomek z Fianarantsoa