Siostra Małgorzata na misje wyjechała w 1994 roku. Pracowała w Tunezji, Beninie, Mali, na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Togo, gdzie aktualnie pełni posługę. Była zaangażowana w formację katechetów, pełniła funkcję ekonomki na misjach i była odpowiedzialna za szkołę zawodową, przychodnię i internat dla dziewcząt.

Przychodnia na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w której rozwój siostra Małgorzata szczególnie się zaangażowała, jest ośrodkiem socjalno-medycznym, z oddziałem położniczym otwartym całodobowo. Przyjmuje głównie kobiety i dzieci, około 150 osób dziennie i cały czas się rozwija.

Aktualnie misjonarka pracuje w stolicy Togo, Lomé. Jest ekonomką i odpowiada we wspólnocie za sprawy administracyjne i zakupy. Na placówce siostry prowadzą dom formacyjny dla postulantek. W tym roku jest ich 9, kolejno z Ghany, Liberii, Togo, Beninu i Nigerii. Siostry prowadzą też centrum zawodowe i trzy oratoria, natomiast tuż obok placówki jest też szkoła podstawowa, której jedna z sióstr ze wspólnoty jest dyrektorką. Na ten moment uczęszcza tam około 250 uczniów. Część z nich jest objęta Programem Adopcja na Odległość.

Siostrze Małgorzacie życzymy dobrego odpoczynku w Polsce i sił do dalszej pracy misyjnej. Niech Wspomożycielka wyprasza potrzebne łaski!