W lipcu odwiedził nas ks. Józef Czerwiński, który przyjechał na urlop do Polski.

Ksiądz Józef Czerwiński od 34 lat pracuje na misjach w Afryce. Misjonarz wyjechał do Zambii dwa lata po pierwszych ślubach zakonnych. Obecnie jest proboszczem i przełożonym wspólnoty w Nkhotakota w Malawi. Salezjanie prowadzą tu trzy duże dzieła misyjne: parafię, szkołę średnią oraz centrum młodzieżowe Don Bosco Youth Center.

Ksiądz Józef na co dzień pracuje w parafii, która jest bardzo rozległa, rozciąga się na długości 110 km, a w jej skład wchodzą trzy duże centra misyjne, kilkadziesiąt kościołów i kaplic. Jedną z największych trudności jest odległość i stan dróg, w porze deszczowej dojazd do odległych wspólnot jest niemożliwy.

W piątek, sobotę i niedzielę ks. Józef jeździ do buszu. Odprawia Mszę Świętą, ewangelizuje, nawiązuje relacje z ludźmi. Praca misjonarza polega również na koordynowaniu katechizacji, za którą odpowiedzialni w ciągu roku są katechiści, prowadzeniu rekolekcji, nauk ewangelizacyjnych, udzielaniu sakramentów na terenie całej parafii.

Na terenie parafii funkcjonują trzy szkoły: dwie podstawowe i jedna średnia. Ksiądz Józef jest dyrektorem parafialnej szkoły podstawowej. Koordynuje również projekty misyjne.

Księdzu Józefowi życzymy wiele sił i wytrwałości w codziennej posłudze!

 

Zachęcamy do wsparcia dzieci i młodzieży objętej programem ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ w Nkhotakota oraz do podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI MISJONARZA z Malawi.