Dnia 27 czerwca 2019 roku odwiedzili nas – ks. Andrzej Zdzieborski i ks. Andrzej Reut, którzy przyjechali na wakacje do Polski.

Ksiądz Andrzej Zdzieborski jest misjonarzem w Zambii. Od 1984 roku, kiedy wyjechał na misje, pracował na kilku placówkach – był proboszczem parafii w Ipusukilo, Kazembe, Mansie. Oprócz posługi duszpasterskiej salezjanin budował szkoły, kościoły, domy misyjne. W 2010 roku ksiądz Andrzej przyjechał do Kabwe, obecnie jest proboszczem parafii w Makululu.

Ksiądz Andrzej Reut pracuje w Zambii od 1998 roku. Budował placówkę misyjną w Kabwe, w której pracował przez 10 lat. Obecnie ponownie znajduje się w Lusace. Jest dyrektorem placówki misyjnej w Bauleni oraz duszpasterzem młodzieży w diecezji w Lusace. Ksiądz Andrzej w swojej pracy troszczy się głównie o młodzież. Organizuje Faith Camps – spotkania młodzieży, rekolekcje dla młodych ludzi oraz warsztaty dotyczące Life Matters – wspierające nastolatków w ich życiu codziennym, poruszające m.in. tematy szkoły i relacji.

Misjonarzom życzymy dobrego wypoczynku, wielu sił i energii do pracy oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

Zachęcamy do Duchowej Adopcji Misjonarza ks. Andrzej Zdzieborskiego i DUCHOWEJ ADOPCJI MISJONARZA ks. Andrzej Reuta oraz do wsparcia PROJEKTU realizowanego w Makululu.