78085 zł
cel 71904 zł

617
wspierających

Dofinansowanie domu dziecka w Kabwe w Zambii

Celem Projektu 535 jest pomoc finansowa w prowadzeniu i utrzymaniu domu dziecka dla 20 dzieci na 1 rok. Razem możemy zrealizować ten cel. Wesprzyjmy Projekt 535!

Dom dziecka „Don Bosco Iciloto” w Makululu – dzielnicy slumsów Kabwe jest zamieszkiwany przez sieroty od początku 2017 roku. Ośrodek jest wykończony, ale brakuje pieniędzy na wyposażenie, w tym  meble i sprzęt domowy. Potrzebne są też fundusze na wyżywienie dla dzieci, prowadzenie domu, pensje dla osób świeckich opiekujących się dziećmi, pokrycie kosztów administracyjnych, opłacenie rachunków za światło, telefon, paliwo.

Pojawiła się szansa, że część żywności zostanie przekazana od okolicznych farmerów, sklepów i instytucji, jednak to wciąż zbyt mało. W dalszych planach jest też prowadzenie ogrodu z warzywami oraz sadu. W Zambii domy dziecka prowadzone przez kościół nie otrzymują dotacji od Państwa, cały ciężar prowadzenia dzieła spoczywa na salezjanach.

Realizacja projektów wymaga wielu wyjazdów do miasta, do biur i urzędów. Codziennie robione są  zakupy do domu. Zdarzają się wyjazdy do stolicy Zambii – Lusaki, położonej 150 km od Kabwe, gdzie znajdują się różne urzędy, instytucje i sklepy.

To wszystko wymaga środków finansowych, których wciąż brakuje. Wspólnie możemy pomóc w realizacji Projektu 535!

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Michał Wziętek SDB

WESPRZYJ PROJEKT 535

Projekt rozliczony. Dziękujemy!

Najmilsi,

Piszę do Was by podziękować z całego serca za Wasze nieocenione wsparcie. Nasza placówka dla osieroconych dzieci znajduje się w samym centrum Makululu, dzielnicy biedy. Szacuje się, że w tej 80 tysięcznej dzielnicy Kabwe aż 5000 dzieci mieszka na ulicy.

Dzięki Waszej hojności przez ostatnie trzy lata prowadziliśmy i rozwijaliśmy Dom Dziecka Chiloto, dla chłopców ulicy z  otaczających nas slumsów w Makululu. Z Bożą pomocą z roku na rok to wspaniałe dzieło misyjne się rozrasta. Poszerzamy  i szkolimy kadrę, przyjmujemy nowych podopiecznych. Zakupujemy niezbędne wyposażenie do pomieszczeń, w których mieszkają nasze dzieci. Koszty utrzymania i prowadzenia domu dla sierot są bardzo kosztowne i czasochłonne. Jednak cały czas mimo przeszkód i trudności towarzyszy nam poczucie, że Bóg czuwa nad tym dziełem. Ostatnio zgłosiło się do nas dwóch młodych nauczycieli, tuż po studiach, którzy wyrazili chęć pracy jako wolontariusze, będą z nami do końca tego roku. Jest to dla nas wielkie wsparcie i jednocześnie zaskoczenie, ponieważ w Zambii wolontariat jest bardzo rzadkim zjawiskiem.

Zebrana przez Was ofiara, pozwoliła nam wyposażyć pomieszczenia mieszkalne, opłacić rachunki, kadrę oraz koszty administracyjne. Jako instytucja kościelna nie otrzymujemy wsparcia od państwa, więc w pełni utrzymujemy się z programów i projektów, które wspieracie.  Tym bardziej doceniamy Wasze ofiary i modlitwę, która dodaje nam siły i pomaga przetrwać w trudnych momentach.

Chciałem się z Wami również podzielić wspaniałą nowiną. Już niebawem otwieramy kolejny dom dla dzieci, dzięki czemu będziemy mogli przyjąć kolejnych chłopców. Czeka nas już jedynie wstawienie wyposażenia pomieszczeń. Już dostajemy sygnały o chłopcach, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy.

Z całego serca dziękujemy Wam za wsparcie pamiętając równocześnie o Was w naszej modlitwie. Niech Bóg ma was w opiece.

Bóg zapłać. Ksiądz Michał Wziętek