19570 zł
cel 19174 zł

139
wspierających

Zakup podręczników szkolnych dla dzieci z sierocińca w Ułan Bator

 

Salezjanie z Ułan Bator prowadzą dom dla sierot i półsierot, szkołę zawodową, dom dla chłopców z ulicy oraz parafię. Do szkoły uczęszcza obecnie ponad 300 uczniów. Młodzi podopieczni pochodzą z biednych rodzin a rodziców nie stać na zakup książek.

Wspólnie możemy pomóc w realizacji Projektu. Wspieraj z nami Projekt 582!

Mongolia jest państwem biednym i zaniedbanym. Dorośli mają problemy, z którymi sobie nie radzą, popadają w alkoholizm. Dzieci są często porzucane przez rodziców, wychowuje je ulica. Bardzo często dochodzi do rozpadu rodziny. Dzieci, żyjące na ulicy, zmuszane są do kradzieży, napadów rabunkowych czy prostytucji.

Salezjanie z Ułan Bator wyszli na przeciw tym trudnościom. Na misji prowadzą dom dla sierot, lub półsierot, dom dla chłopców z ulicy, szkołę zawodową oraz parafię. W Domu dla Młodzieży mieszkają wychowankowie, którzy nie mają rodziców, lub mają jednego z rodziców.  Salezjanie zapewniają im dach nad głową, wyżywienie, ubranie, szkołę, opiekę medyczną. Po ukończeniu szkoły, starają się szukać im pracę. To duże wyzwanie ponieważ nie ma wsparcia ze strony rządu. Misjonarze mogą liczyć jedynie na sponsorów z zagranicy. Wydatków jest bardzo dużo jednak możliwości księży salezjanów niewystarczające.

Aby poprawić jakość nauczania niezbędny jest zakup podręczników szkolnych oraz wyposażenie biblioteki, z której korzystają uczniowie.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 582!

Za projekt odpowiada brat Krzysztof Gniazdowski SDB