Przeżyj z nami Wielki Post razem z biednymi i chorymi. Poznaj historie mieszkańców Angoli, jednego z nieznanych, najbiedniejszych i najniebezpieczniejszych krajów afrykańskich.

Biedni mieszkańcy Luandy pukają do drzwi sióstr salezjanek. Przychodzą poprosić o jedzenie. Są to ludzie, którzy przybyli z wiosek i w stolicy kraju szukali pracy, ale pandemia i wprowadzone obostrzenia doprowadziły ich do nędzy. Mieszkają na ulicy bądź w wynajętych, bardzo ubogich pokojach. Po wsparcie przychodzą również parafianie. W czasie pandemii siostry starały się pomóc, zorganizowały odwiedziny ubogich i przekazały im paczki żywnościowe. Pomoc jest nadal pilnie potrzebna. Postanowiliśmy działać. Od 10 lat pracuje w Angoli s. Maria Domalewska. Kontaktując się z misjonarką, otrzymywaliśmy kolejne informacje o trudnej sytuacji mieszkańców. Okazało się, że wiele osób potrzebuje pomocy medycznej. Im też chcemy pomóc.

W Wielkim Poście zapraszamy Cię do Angoli i prosimy o pomoc dla potrzebujących mieszkańców. Chcemy zapewnić paczki żywnościowe dla 30 rodzin i opłacić leczenie chorych. Pani Maria cierpi z powodu mięśniaka, pan Vasco stracił nogę i uległ wypadkowi, Albertyna jest albinoską i ma nowotwór.  Przedstawimy Wam kilka z wielu historii osób, które chciały podzielić się swoim życiem i cierpieniem. Zaprosili nas do swoich domów i zgodzili na publikację wizerunków.

Hasło kampanii to cytat z Ewangelii. S. Maria zainspirowała się historią o uzdrowieniu trędowatego, który powiedział do Jezusa: „Jeśli chcesz, możesz mnie uzdrowić”. Jezus odpowiedział: „Tak chcę” i doszło do uzdrowienia.

Przeżyj Wielki Post blisko Boga i mieszkańców Luandy.

Wejdź na stronę kampanii JEŚLI CHCESZ, MOŻESZ MI POMÓC.