60389 zł
cel 50000 zł

231
wspierających

Dożywianie i leczenie biednych i chorych z Luandy w Angoli

Angola jest jednym z najbiedniejszych krajów świata. A sytuacja od kilku miesięcy jest jeszcze trudniejsza. Ludzie cierpią z powodu głodu. Najbardziej dotknięte tym problemem są dzieci do 5 roku życia. Otrzymują one zbyt mało wartości odżywczych i witamin. Osłabienie organizmu powoduje, że nawet zwykła gorączka, biegunka czy malaria stają się śmiertelne. S. Anna Domalewska, misjonarka pracująca w Lunadzie, informuje, że w ostatnich 6 miesiącach z powodu niedożywienia zmarło 800 dzieci.

Problemem w Angoli jest brak pracy i ograniczony dostęp do służby zdrowia. W czasie pandemii Covid-19 i wprowadzonych obostrzeń sytuacja jeszcze się pogorszyła. Ludzie umierają z powodu różnych chorób, bo pomoc medyczna lub humanitarna nie dociera do nich. Rośnie liczba osób chorych na gruźlicę, ale szpitale nie chcą ich przyjmować, więc bakterie się rozprzestrzeniają.

W ramach Projektu 640 zapewnimy jedzenie i leczenie najbardziej potrzebującym ludziom z placówki misyjnej sióstr salezjanek w Luandzie. S. Maria wybrała grupę 30 najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Określiła, co jest im potrzebne. Przygotujemy dla nich paczki z kurczakami, parówkami, fasolą, ryżem, mąką kukurydzianą, cukrem, mlekiem, olejem, mydłem i płynem do dezynfekcji. Opieką medyczną obejmiemy m.in. dziewczynki z albinizmem, w tym jedną chorą na nowotwór, sparaliżowanego mężczyznę i kobietę po wycięciu mięśniaka. Jeśli uda nam się zebrać większą sumę to pomocą obejmiemy kolejnych potrzebujących i chorych.

Więcej informacji o Projekcie 640 znajdziesz w zakładce kampanii „Jeśli chcesz, możesz mi pomóc”.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 640!

Za projekt odpowiada siostra Maria Domalewska FMA

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Luanda 24/08/2022

Kochani Dobrodzieje i Darczyńcy,

W kwietniu zeszłego roku tuż przed Wielkanocą pisałam do Was list z podziękowaniem za wspaniałomyślną odpowiedź na mój list zatytułowany “Jeśli chcesz możesz mi pomoc”.

Odpowiedź była prawie natychmiastowa tak, że planowana pomoc żywnościowa dla 30 rodzin w formie paczek żywnościowych była już zrealizowana w czasie wielkanocnym w roku 2021. Zaskoczyła mnie jednak wiadomość przed Bożym Narodzeniem, że to nie był koniec tej akcji charytatywnej. Dalsza pomoc finansowa nadal napływała. Dzięki Waszej dobroci można było pomóc następnym rodzinom. Podczas moich rekolekcji odmawiałam modlitwę dziękczynną za Was i w Waszych intencjach. Tak się złożyło, że w tym dniu była Ewangelia Mateusza rozdział 14, wersety od 13 do 21. Pomogła mi ona bardzo w przeżyciu tego dnia i w chwaleniu Boga za Jego dobroć poprzez ludzi dobrego i szczodrobliwego serca.

W imieniu własnym i tych wszystkich, którzy skosztowali jak dobry jest Pan w swojej szczodrobliwości i solidarności mówię wielkie Bóg zapłać.

Siostra Maria Domalewska FMA