60389 zł
cel 50000 zł

231
wspierających

Dożywianie i leczenie biednych i chorych z Luandy w Angoli

Angola jest jednym z najbiedniejszych krajów świata. A sytuacja od kilku miesięcy jest jeszcze trudniejsza. Ludzie cierpią z powodu głodu. Najbardziej dotknięte tym problemem są dzieci do 5 roku życia. Otrzymują one zbyt mało wartości odżywczych i witamin. Osłabienie organizmu powoduje, że nawet zwykła gorączka, biegunka czy malaria stają się śmiertelne. S. Anna Domalewska, misjonarka pracująca w Lunadzie, informuje, że w ostatnich 6 miesiącach z powodu niedożywienia zmarło 800 dzieci.

Problemem w Angoli jest brak pracy i ograniczony dostęp do służby zdrowia. W czasie pandemii Covid-19 i wprowadzonych obostrzeń sytuacja jeszcze się pogorszyła. Ludzie umierają z powodu różnych chorób, bo pomoc medyczna lub humanitarna nie dociera do nich. Rośnie liczba osób chorych na gruźlicę, ale szpitale nie chcą ich przyjmować, więc bakterie się rozprzestrzeniają.

W ramach Projektu 640 zapewnimy jedzenie i leczenie najbardziej potrzebującym ludziom z placówki misyjnej sióstr salezjanek w Luandzie. S. Maria wybrała grupę 30 najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Określiła, co jest im potrzebne. Przygotujemy dla nich paczki z kurczakami, parówkami, fasolą, ryżem, mąką kukurydzianą, cukrem, mlekiem, olejem, mydłem i płynem do dezynfekcji. Opieką medyczną obejmiemy m.in. dziewczynki z albinizmem, w tym jedną chorą na nowotwór, sparaliżowanego mężczyznę i kobietę po wycięciu mięśniaka. Jeśli uda nam się zebrać większą sumę to pomocą obejmiemy kolejnych potrzebujących i chorych.

Więcej informacji o Projekcie 640 znajdziesz w zakładce kampanii „Jeśli chcesz, możesz mi pomóc”.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 640!

Za projekt odpowiada siostra Maria Domalewska FMA