W sobotę, 20 marca 2021 roku, kandydaci przygotowujący się do wyjazdu na misje zjechali się do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie. Przeczytajcie relację ze spotkania napisaną przez formującą się wolontariuszkę.

.

Po wielu miesiącach formacji przyszedł dla nas wolontariuszy wyczekiwany weekend. W końcu dowiedzieliśmy się, kto będzie nam towarzyszył podczas trudów wolontariatu misyjnego oraz w jakie miejsca będziemy posłani! Pomimo że początkowo wszyscy przyjęliśmy decyzję w spokoju, emocje z nimi związane są w nas ciągle. Te kwestie powierzaliśmy w modlitwie już od dawna i teraz stają się naszą rzeczywistością.

Podczas spotkania mieliśmy również okazję usłyszeć dwie prezentacje wolontariuszek, które w ubiegłych latach były w Zambii oraz Rwandzie. Ks. Piotr podczas konferencji przybliżył nam sylwetkę św. Józefa. Każdy z nas odbył również rozmowę z księdzem koordynatorem Tomaszem.

Wyjeżdżając ze spotkania, każdy miał głowę pełną myśli i pytań. Miejmy nadzieję, że na niektóre uda się odpowiedzieć już w najbliższych tygodniach!

Powierzamy się Waszej modlitwie!

Hanna Wojciechowska