43601 zł
cel 43344 zł

168
wspierających

Zakup żywności, ubrań oraz opłacenie opieki zdrowotnej dla najbardzoej potrzebujących mieszkańców Rukago w Burundi

Salezjanie z Rukago w Burundi prowadzą parafię, Centrum Młodzieżowe i oratorium. Teraz zmagają się z brakiem żywności. Sytuację pogarsza pandemia koronawirusa i wprowadzone obostrzenia. Ludzie nie mają pracy, przychodzą po wsparcie.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 643!

Burundi jest małym krajem, który jest jednym z pięciu najbiedniejszych państw na świecie. Głównym źródłem utrzymania mieszkańców jest rolnictwo i hodowla zwierząt. Ze względu na klimat i zachodzące zmiany ludzie często zmagają się z głodem.  Teraz ich sytuacja stała się jeszcze trudniejsza.

Przy parafii w Rukago działa Centrum Młodzieży, w którym organizowane są szkolenia zawodowe, zajęcia z religii i zajęcia sportowe. W centrum pomaga 6 nauczycieli i 30 wychowawców, pracują oni na zasadzie wolontariatu. Parafia prowadzona jest przez salezjanów od 1974 roku. Księża pomagają w budowaniu pokoju i pojednania w lokalnej społeczności, edukują, animują i wspierają dzieci oraz młodzież. Parafia udziela pomocy ubogim rodzinom i osobom potrzebującym, w szczególności wspiera sieroty.

Obecnie na placówce misyjnej brakuje jedzenia i podstawowych artykułów. Potrzebne są pieniądze na zakup żywności, ubrań, opłacenie opieki zdrowotnej, utrzymanie szkoły, domu i wspólnoty. Chcemy wspierać najbardziej potrzebujących mieszkańców Rukago.

Wspólnie z nami możesz pomóc, tym którzy pozostali bez pracy i jedzenia. Wspieraj Projekt 643!

Za projekt odpowiada ksiądz Benjamin Ghungu SDB