W dniu wczorajszym, w wigilię uroczystości św. Jana Bosko, Ojciec Święty Franciszek po modlitwie Anioł Pański odmówionej w południe w Watykanie pozdrowił salezjanów i salezjanki, „którzy czynią w Kościele tak wiele dobrego”.

Wspominając naszego świętego Założyciela papież powiedział: „Pomyślmy o tym wielkim świętym, Ojcu i nauczycielu młodzieży, który nie zamknął się w zakrystii, nie był zamknięty w swoich sprawach, ale wyszedł na ulicę, aby szukać młodych, z tą charakteryzującą go kreatywnością”.

Niech przykład świętego Jana Bosko pobudza nas do naśladowania jego ducha misyjnego, abyśmy potrafili zaprowadzać pokój wokół siebie i przyprowadzać ludzi do Boga. „Daj mi dusze, resztę zabierz” – mawiał.

Podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej dzisiaj w kaplicy naszego Ośrodka będziemy dziękowali dobremu Bogu za dar św. Jana Bosko. Wpatrując się w jego przykład wiary i miłości tworzymy Misyjną Rodzinę Salezjańską. W modlitwie pamiętamy o naszych licznych misjonarzach, wolontariuszach, darczyńcach i sympatykach misyjnego dzieła księdza Bosko, dzięki którym to dzieło tak pięknie się rozwija.

Św. Janie Bosko, módl się za nami!

ks. Jacek Zdzieborski SDB
dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie