Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji Warszawa modli się za misje. Pierwsze z comiesięcznych spotkań, przed Najświętszym Sakramentem, odbędzie się 6 listopada 2017 o godz. 19:00 w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym przy ul. Korowodu 20 na Ursynowie.

W listopadzie w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji Madagaskaru. Obecnie, w tym kraju panuje bardzo trudna sytuacja związana z rozprzestrzeniającą się od sierpnia epidemią dżumy (124 ofiary śmiertelne na zarejestrowane 1133 zachorowania). Ta choroba od lat regularnie dotyka ten kraj. W tym roku dżuma najdotkliwiej rozprzestrzenia się w dużych aglomeracjach, w związku z tym władze postanowiły zamknąć szkoły i zabroniły wszelkich zgromadzeń. Przełożony Salezjanów na Madagaskarze w oficjalnym liście prosi o modlitwę za krytyczną sytuację w rejonie; zamknięcie szkół wiąże się z narastającymi problemami edukacyjnymi i wychowawczymi. W odpowiedzi na jego list pragniemy spotkać się i wspólnie pomodlić się za wszystkich, których dotyka ta trudna sytuacja.

W programie prezentacja o obecnej sytuacji na Madagaskarze, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, a na zakończenie herbata (można przynieść coś do herbaty).