1370 zł
cel 56000 zł

12
wspierających

 Dofinansowanie remontu oraz wyposażenia domu salezjańskiego w Krybi

 

Misjonarze w Kamerunie zmagają się z brakiem pieniędzy. Salezjanie starają się pomagać na wiele sposobów, prowadząc prenowicjat, internat, szkołę zawodową, Centrum Młodzieży, radio, oraz dom rekolekcyjno-szkoleniowy. Dużym wyzwaniem w najbliższym czasie będzie podjęcie remontu oraz zakupu mebli do placówki szkoleniowej. Brakuje funduszy na ten cel! Dołącz do akcji i wspólnie z nami wesprzyj Projekt 790!

Dom rekolekcyjno-szkoleniowy im. ks. Bosko w Kribi znajduje się w Kamerunie Południowym. Został zbudowany ponad 20 lat temu, aby przyjmować różne grupy salezjańskie na szkolenia, rekolekcje, formacje, letnie obozy dla dzieci i młodzieży oraz różnego rodzaju spotkania edukacyjne.

Dom przyjęć pozwala na prowadzenie różnych zajęć w idealnym otoczeniu, jednak obecny stan placówki jest w opłakanym stanie. Od ponad 5 lat ośrodek zabiegają inne wspólnoty i osoby prywatne, niestety, istnieje groźba, że niebawem prywatny inwestor przejmie to miejsce, a salezjanów pozbawi dogodnego miejsca do szerzenia idei świętego Jana Bosko.

Szacuje się, że, każdego roku salezjanie goszczą na placówce 8 000 młodych ludzi, wychowawców, dzieci i liderów.

Obecnie ośrodek recepcyjny w Kribi wymaga gruntownego remontu oraz zakupu odpowiednich mebli, akcesoriów kuchennych i innych niezbędnych atrybutów. Meble i sprzęty nabyte podczas jego tworzenia zestarzały się i wymagają odnowienia. Stąd pilna potrzeba napraw i zakupu sprzętu. następujących aspektach:

Za zebrane pieniądze zostaną wykonane: prace hydrauliczne w tym wymienimy: rury, prysznice, toalety, pokrycia dachowe, elektrykę, drzwi, okna, półki a pomieszczenia zostaną odnowione. Na końcu w planie jest zakup nowych łóżek, materacy, moskitiery, wentylatory i inne.

Pomóż nam wspólnie w pracach remontowych placówki salezjańskiej w Kribi. Wesprzyj Projekt 790!

 

Za projekt odpowiada ksiądz Artur Bartol SDB.