Zapraszamy na październikowe spotkanie wolontariatu misyjnego

Zapraszamy na październikowe spotkanie wolontariatu misyjnego!

 

Zastanawiasz się nad wyjazdem na misje? Chcesz rozeznać, czy to jest Twoja droga? Przyjedź do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego na spotkanie Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco! Weź udział w formacji, poznaj świat misji, porozmawiaj z misjonarzami i wolontariuszami misyjnymi.

We wrześniu rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny dla osób, które chciałyby wyjechać na wolontariat misyjny w przyszłym roku. Jeśli nie mogłeś wziąć w nim udziału, to jeszcze nic straconego, bo to podczas październikowego spotkania zamykamy listę kandydatów. Nie wahaj się, przyjedź i poznaj nas!

Kiedy? 15-17 października
Gdzie? Warszawa, ul. Korowodu 20

Co trzeba zrobić by wziąć udział w spotkaniu? Wyślij swoje zgłoszenie do dnia 13 października 2021 roku drogą mailową na adres: wolontariat@misjesalezjanie.pl

Wolontariat misyjny to rodzaj powołania dla ludzi świeckich, który wymaga dobrego przygotowania. Możesz wyjechać na misje krótko- (do trzech miesięcy) lub długoterminowe (rok). Wolontariusze misyjni uczą w przedszkolach, szkołach podstawowych czy tzw. szkołach garażowych, prowadzą zajęcia sportowe, spędzają czas z dziećmi i młodymi, remontują klasy i pomieszczenia, pomagają w domach dziecka i świetlicach, a przede wszystkim towarzyszą i spędzają czas z potrzebującymi. Każdy z nas ma umiejętności, którymi może podzielić się z innymi!

Czekamy na Ciebie w piątek, od godziny 16.00. Spotkanie rozpoczynamy wspólną modlitwą o godzinie 18.00, a kończymy w niedzielę, ok. godz. 14.00. Na październikowym spotkaniu poznamy od kuchni pracę misjonarzy w Zambii i Brazylii, o której opowiedzą nam ks. Jacek Garus i ks. Sławomir Drapiewski. Z kolei Dominika Kłeczek podzieli się swoim doświadczeniem wolontariatu w Kenii.

Serdecznie zapraszamy!

Jak do nas dojechać?

Na stacji metro Wilanowska wsiądź w autobusy: 709, 727 lub 739. Wysiądź na przystanku Sójki. Kieruj się do stacji „Shell” i skręć w prawo. Następnie idź prosto aż do skrzyżowania z ul. Taneczną i skręć w lewo. Idź prosto, po 100 metrach skręć w prawo w ul. Korowodu. Na jej końcu czekamy na Was w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym.