Przedstawiamy Wam Joannę i Bartka

Nasi wolontariusze, Joanna Olszewik i Bartłomiej Ptak w najbliższy czwartek wyjadą na wolontariat misyjny do Etiopii.

Asia ma 25 lat, pochodzi z Ostródy. Na co dzień mieszka w Warszawie. Ukończyła studia licencjackie na kierunku filologia angielska i magisterskie na kierunku administracja. Pracuje w centrum medycznym jako specjalista ds. obsługi pacjenta. Lubi pracować z ludźmi, mieć z nimi kontakt, poznawać ich oraz pomagać. W wolnej chwili spotyka się ze znajomymi, chętnie próbuje nowych rzeczy oraz doszkala znajomość angielskiego.

Ogromne pragnienie uczestnictwa w wolontariacie pojawiło się u niej po przeczytaniu książki „Dom na skale”. Poczuła wtedy, że tego właśnie szukała – pragnęła nieść pomoc innym, jednocześnie dając świadectwo wiary. Chciała być częścią „budowania” domu – trwałego, którego podstawą jest miłość.

Bartek ma 27 lat i pochodzi z niewielkiej miejscowości na Opolszczyźnie, a na co dzień mieszka we Wrocławiu. Jest absolwentem Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego. Pracuje jako analityk w banku inwestycyjnym. Wolny czas spędza wędrując po górach i podróżując.

Zainspirowany historiami znajomych wolontariuszy, postanowił sam spróbować swoich sił, wyjeżdżając na misje. Wierzy, że wsparcie i pomoc najbardziej potrzebującym to najlepszy sposób na dawanie ludziom nadziei.

Asia i Bartek już w czwartek wyjeżdżają na dwa miesiące do Etiopii. W stolicy kraju, Addis Abebie od ponad 20 lat są siostry salezjanki. Pracują z najbiedniejszymi dziećmi oraz młodymi kobietami. Siostry oferują młodym edukację i przygotowanie do pracy zawodowej. Prowadzą szkołę Mary Help College oraz żłobek. Na placówce działa centrum wsparcia kobiet, gdzie pomagają samotnym, młodym matkom i opuszczonym kobietom. Asia i Bartek będą pomagać w bieżących sprawach placówki.