Campo Bosco to festiwal młodzieżowy organizowany przez Salezjański Ośrodek Młodzieżowy „Emaus” od 1993 roku w kluczu: Duch – Kultura – Muzyka. Impreza odbywa się w cieniu średniowiecznych murów klasztoru w Czerwińsku nad Wisłą i bierze w niej udział około 400 młodych ludzi. Cztery dni spędzone na świeżym powietrzu wśród rówieśników wzbogacone są przez konferencje, świadectwa, modlitwy, koncerty, rozmowy, warsztaty oraz spektakle, a wszystko to w duchu św. Jana Bosko.

Tegoroczne spotkanie będzie się odbywać pod hasłem #mojamisja – nawiązując jednocześnie do 40 Jubileuszu Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego oraz do misji jaką ma każdy z Nas do spełnienia. Papież Franciszek powiedział: „idź, nie przegap okazji, do dawania świadectwa! Idź z miłością do wszystkich, ponieważ twoje życie nie jest ciężarem, który trzeba znosić, lecz pięknym darem do zaoferowania…”

Przez ostatnie lata gościliśmy na swojej scenie m.in. takich artystów jak Witek Muzyk Ulicy, Tau, Tabu, ZEUS, Paweł Domagała, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, KaeN, Anatom, VBS, NeoKlez, Szymon Reich, Dikanda, Roman Bosski, Poławiacze Pereł, Kabaret Świerszczychrząszcz, Kabaret A jak!, Teatr ITP oraz Teatr Franciszka.

Swoją wiedzą i doświadczeniem w ostatnich latach podzielili się z nami m.in. Katarzyna Nowicka, Sylwia Grodecka, Agata Kulesza, Misiek Koterski, Tomasz Oświęcimski, Monika i Marcin Gomułkowie.

W tym roku zapraszamy na koncerty takich wykonawców jak: Bethel, Pathlife, Karków Street Band, Łukasz Wieczny Wieczorek, Anna Kamińska, Wojtek Szumański, Madamme, None Rhyme. Podczas 4-dniowego spotkania misjonarze podzielą się doświadczeniem pracy w krajach Afryki, młodzi ludzie opowiedzą o swoim wolontariacie misyjnym, a nasi przyjaciele z Zambii i Malawi poprowadzą warsztaty afrykańskie. Czas Campo to również dużo rozmów, zabawy i śmiechu, dlatego czas ten spędzimy w Duchu Księdza Bosko bawiąc się, rywalizując i szukając swojej misji.

#mojamisja

A ty znalazłeś, znalazłaś swoją?

Zapraszamy na Campo Bosco 2021!

Więcej na FACEBOOK