Quad, rower, hulajnoga, a może smartfon, tablet lub playstation. Co kupisz na Dzień Dziecka? Polecamy piłkę, kolorowy papier, namiot i gitarę! Spełnij marzenia dzieci w Argentynie.

1 czerwca to dobra okazja do spełniania marzeń naszych dzieci. Niektóre z nich są bardzo proste.  Dzieci i młodzież z Bahia Blanca chcą wyjechać na wycieczkę. Organizują kiermasze i sprzedają swoje wypieki żeby uzbierać fundusze na krótki wyjazd kolonijny. Siostry chcą zapewnić dzieciom piłki, materiały plastyczne, garnki i sztućce. Pomóż im! Wspieraj Projekt 492.

Bahia Blanca to miasto w wschodniej części Argentyny, położone na styku dwóch krain geograficznych – Pampy i Patagonii. Ze względu na kanał jest to ważny ośrodek przeładunkowy i handlowy. Gospodarka miasta jest stabilna. Główne ulice i dzielnice są reprezentatywne, jednak w mieście są miejsca, gdzie biedę widać gołym okiem. Bahia Blanca to miasto, gdzie obok bogatych mieszkają biedni. Od 2015 roku ich sytuacja pogorszyła się, rząd zaczął wprowadzać nieprzychylne prawo. Właśnie wśród najuboższych pracują salezjanie.

Dzieci i młodzież przychodzą do oratorium nazwanego „Przyjaciele Laury Vicuña”. Siostry organizują dla nich zabawy, gry zespołowe, konkurencje sportowe, zajęcia plastyczne. Tworzą przestrzeń do rozwoju duchowego i osobistego. Kochają i wychowują. Co sobotę przygotowują atrakcje, dostosowane do wieku poszczególnych grup, uczą współpracy i odpowiedzialności za innych. Zachęcają młodzież do pomocy, w ten sposób wyłaniają liderów.

Pomóż dzieciom i młodzieży w zorganizowani kolonii letnich. Jak pomóc? To proste! Wejdź na stronę Projektu 492 i przekaż darowiznę.