16962 zł
cel 25875 zł

106
wspierających

Kolonie letnie dla dzieci z oratorium w Bahia Blanca

Argentyna to kraj na południowym krańcu Ameryki Łacińskiej. Mimo względnie stabilnej sytuacji gospodarczej, istnieją tu obszary nędzy. Pierwsi misjonarze salezjańscy pojawili się w Argentynie w XIX wieku. Siostry salezjanki działają tutaj od ponad 100 lat.

W Bahía Blanca, położonej na styku dwóch krain geograficznych – Pampy i Patagonii, misjonarki prowadzą oratorium „Przyjaciele Laury Vicuña”. Promowane są tam wartości, które stanowią podstawę życia salezjańskiej świętej – odpowiedzialność, uczciwość, szacunek, solidarność i kreatywność. Przychodzą tu dzieci i młodzież z okolic oraz uczniowie salezjańskich szkół.

Projekt dotyczy organizacji dwóch obozów letnich w formie rekolekcji. Pierwszy, dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów z pierwszej i drugiej klasy szkoły podstawowej im. Maryi Wspomożycielki, trwa dwa dni. W drugim biorą udział dzieci od trzeciej klasy szkoły podstawowej, które wyjeżdżają na cztery dni.

Aby wziąć udział w koloniach, dzieci zbierają pieniądze na wyjazd już w drugiej połowie roku szkolnego. Organizują loterie fantowe, sprzedają wypieki. W tym roku siostry chcą urozmaicić aktywności podczas obozów. Zebrane fundusze przeznaczą na zakup namiotów, piłek, gier, gitar, materiałów papierniczych, ale także równie potrzebnych garnków i łyżek.

Odpowiedzialna za projekt jest s. Marisa Garlatti FMA

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Przyjaciele i Dobrodzieje misji salezjańskich.

Wysyłamy  do Was ten list jako znak naszej ogromnej wdzięczności z kraju, o którym marzył Ksiądz Bosko, z dalekiej  Argentyny, z Patagonii, do której wysłał swoich pierwszych misjonarzy, inicjując w ten sposób ruch edukacyjny i ewangelizacyjny.

Bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji Projektu 492.

Pieniądze  w całości przeznaczyliśmy na zakup wszelkiego rodzaju materiałów szkolnych oraz na letnie obozy, które zorganizowaliśmy dla najbardziej biednych dzieci.
Wasza pomoc pozwala nam zakupić przedmioty dla najmłodszych, których nigdy nie bylibyśmy w stanie kupić samodzielnie. Te dobra, o których często tylko marzymy, aby realizować nasze zadanie edukacyjne i ewangelizacyjne, są teraz rzeczywistością, za którą serdecznie dziękujemy. Chcemy wyrazić naszą wdzięczność. Pragniemy podkreślić jak ważny był dla nas Wasz wkład w realizację projektu. Niech Bóg wynagrodzi Was obfitością, niech Maryja Wspomożycielka pobłogosławi Was i towarzyszy Wam w Waszych projektach. Przesyłając serdecznie pozdrowienia z daleka, drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy Salezjańskiej Prokury Misyjnej w Warszawie, bądźcie pewni, że jesteście trwale obecni w naszej codziennej modlitwie.

Dziękujemy Wam bardzo Przyjaciele.

Bóg zapłać.

Siostra Maria Riccioli FMA

DZIĘKUJEMY