Wielkopostny Dziennik Misjonarza
18.03.2024

 

Gościmy u nas często przedstawicieli różnych organizacji, które oferują współpracę z Don Bosco Fambul, ponieważ mamy tu wiele projektów. Jednym z takich partnerów jest część załogi Merci Ship.  Konrad, Polak, pracujący na tym statku zdobył namiary i postanowił przywieźć ekipę do nas do ośrodka, po to żeby zobaczyć co robimy i pomyśleć też o współpracy na przyszłość.

Przyjechali w niedzielę rano, uczestniczyli we Mszy świętej z naszymi dzieciakami, a potem zwiedzili ośrodek, zapoznali się z naszymi wychowankami i wychowawcami. Na Mercy Ship pracują medycy, wykonują różne operacje i zabiegi. Zaoferowano nam pomoc we włączeniu w program pomocy dla naszych wychowanków, gdyby takowa była potrzebna.

Przyjechali ludzie młodzi, z wielu krajów, ze Stanów Zjednoczonych, ze Szwecji i z innych krajów Europy i świata. Ta współpraca ma się zacieśniać, chcieliby przyjechać na kolejną wizytę, żeby omówić kolejne jej aspekty.

Jako Don Bosco Fambul działamy we współpracy z innymi organizacjami, które robią podobne rzeczy, przede wszystkim po to aby pomóc naszym wychowankom.

 

ks. Piotr Wojnarowski
Sierra Leone

 

Wejdź na stronę kampanii:

PODAJ IM DŁOŃ