LISTY PODOPIECZNYCH – MISJA PIURA BOSCONIA, PERU

 

Ana, lat 10

Drodzy Przyjaciele, mam 10 lat i jestem w V kl. szkoły podstawowej Nuestra Senora del Pilar. Mieszkam w dzielnicy Nueva Esperanza z mamą, która pracuje, aby pokryć wydatki. Korzystając z okazji dziękuję za pomoc z Polski. Dzięki niej wiele dziewcząt takich jak ja może chodzić na warsztaty w Bosconia oraz do oratorium, gdzie koledzy pomagają w odrabianiu prac domowych. W krótkim czasie dali nam materiały do prac, które polecił wykonać nauczyciel. Mnie pozwoliło to na uzyskanie dobrych ocen na koniec roku. Na misji dostajemy smaczne przekąski. Ks. Feliks pakuje jedzenie, które możemy wziąć do domu i podzielić się z rodziną. Poznałam wielu przyjaciół. Bawię się z nimi i dzielę wspaniałe chwile, a ksiądz powtarza, aby dziękować Bogu i prosić za Opiekunów.

Opowiem trochę więcej o sobie: lubię tańczyć, śpiewać, w szkole uczestniczę w bezpłatnych warsztatach karate, zawsze doskonalę swoje umiejętności. Przygotowuję się też na katechezach do I Komunii Świętej. To mnie bardzo cieszy, bo w przyszłym roku mój ojciec przyjmie Ciało Chrystusa. Modlę się, aby Bóg zawsze czuwał nad Wami i chronił przed niebezpieczeństwami. Dziękuję za to, że dzięki Waszej cennej pomocy dzieci takie jak ja mogą się uśmiechać.

Z wielką miłością
Ana Lucia

 

Daniela, 9 lat

Mam 9 lat, uczę się w Colegio Nuestra Señora del Pilar i jestem w IV kl. szkoły podstawowej. Mieszkam w Piura z mamą i dziadkami, ponieważ tata mnie zostawił. Jestem wdzięczna Państwu z Polski, którzy pomagają mi robić postępy w odrabianiu lekcji, bawić się i komunikować z kolegami z klasy. Lubię grać w koszykówkę, siatkówkę, skakać na skakance. Udało mi się poprawić rysowanie, czytanie, rozwiązywanie zadań matematycznych, a poprzez zabawę nauczyłam się tabliczki mnożenia.
Życzę owocnego roku.

Daniela April