Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Warszawa modli się za misje”. Spotkanie modlitewne odbędzie się 3 czerwca 2019 roku w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym (ul. Korowodu 20, Warszawa).

W czerwcu w szczególny sposób będziemy modlić się w intencji prześladowanych chrześcijan i misjonarzy oraz misjonarek, którzy pracują w Nigerii. Salezjanie prowadzą w tym kraju aż 9 placówek misyjnych.

W ostatnim czasie, szczególnie w północnej i środkowej części Nigerii doszło do znacznego nasilenia przemocy wobec chrześcijan. W ciągu czterech pierwszych miesięcy obecnego roku zginęło około 800 osób. Według chrześcijańskiej organizacji wspierającej i monitorującej prześladowanych chrześcijan „Open Doors” w 2018 roku muzułmańscy bojownicy zamordowali w tym kraju tysiące wyznawców Chrystusa, w tym wielu duchownych. Islamscy ekstremiści spalili też wiele kościołów i domów należących do chrześcijan. Jak dotąd niewiele zrobiono, aby skutecznie powstrzymać terrorystyczną działalność radykalnych ugrupowań islamskich.

Czekamy na Ciebie w poniedziałek 3 czerwca 2019 roku o godzinie 19:00 w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie. Przyprowadź swoich znajomych! Razem z nami pomódlcie się w intencji MISJI i prześladowanych chrześcijan!