51805 zł
cel 48415 zł

367
wspierających

Wykonanie instalacji sanitarnej w Centrum Młodzieżowym w Joypurhat

 

Salezjanie z Joypurhat w Bangladeszu prowadzą od niedawna nowo otwartą placówkę misyjną. W skład nowej misji wchodzi kościół i parafia, niewielki dom parafialny, oratorium, szkoła wieczorowa oraz częściowo otwarte Centrum Młodzieżowe.

Działania misjonarzy są ogromne, jednak by móc dalej prowadzić i rozwijać powierzoną im misję, w tym kształcenie i wspieranie młodzieży oraz prowadzenie działań społeczno – charytatywnych potrzebna jest odpowiednia infrastruktura. Budynek Centrum Młodzieżowego nie jest wykończony. Brakuje pieniędzy na wykonanie instalacji sanitarnej.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 577!

Bangladesz należy do najgęściej zaludnionych i jednocześnie najsłabiej zurbanizowanych krajów świata. Jest to jedno z biedniejszych państw w Azji, w którym mieszkańcy borykają się z wieloma trudnościami. Opieka zdrowotna oraz niedożywienie stanowi poważny problem, który dotyka wielu ludzi, zwłaszcza tych mieszkających na wioskach. Wielu mieszkańców ma ograniczony  dostęp do wody pitnej. Znaczna część mieszkańców  Bangladeszu żyje w skrajnej biedzie. Państwo boryka się z dużą korupcją i słabą edukacją co najbardziej uderza w młodych ludzi. Ze względu na brak perspektyw młodzi ludzie narażeni są na wiele niebezpieczeństw takich jak: żebranie, przynależność do różnych gangów i grup terrorystycznych, przemoc seksualna czy wchodzenie w związki małżeńskie w wieku dziecięcym.

Naprzeciw tym problemom wyszli salezjanie z Joypurhat. Centrum Młodzieżowe, które powstaje będzie miejscem spotkań, nauki, refleksji dla dzieci wykluczonych, biednych, którym brakuje perspektyw na lepsze jutro.
Budynek nie jest jeszcze ukończony, brakuje toalet oraz elektryczności, ale ze względu na sytuację jaka panuje na misji misjonarze rozpoczęli zajęcia szkolne dla przedszkolaków w dolnej części niewykończonego budynku.

Obecnie trwa etap prac, w którym niezbędne jest wykonanie instalacji sanitarnej w całym budynku. Razem możemy pomóc w realizacji projektu.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 577!

Za projekt odpowiada ksiądz Paweł Kociołek SDB 

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drogi Księże Dyrektorze, Drodzy Wsółpracownicy, Wolontariusze i Darczyńcy Ośrodka Misyjnego w Warszawie.
Pozdrawiam serdecznie z mojego nowego miejsca zamieszkania z misji w Utrail wBangladeszu. W Joypurhat, w miejscu mojej poprzedniej pracy realizowaliśmy Projekt 577 – Dziękując za Waszą ogromną pomoc pragnę poinformować, że budynek Centrum Młodzieży im. Jana Pawła II zostało uroczyście otwarte 26 lipca 2020 roku. Biskup Gervas Rozario z diecezji Rajshahi przeciął wstęgę, aby otworzyć uroczyście budynek, pobłogosławił go i poświęcił na różne prace i działania salezjanów obecnych w tym miejscu. W tej radosnej uroczystości wzięło udział około 500 osób należących do parafii Joypurhat. Po inauguracji i błogosławieństwie odbył się krótki program kulturalny, w którym młodzi ludzie dali upust swojemu szczęściu poprzez pokaz lokalnych tańców, które były naprawdę bardzo piękne. Na koniec zgromadzeni zjedli skromny wspólny posiłek. To był bardzo piękny i uroczysty dzień. Wszyscy w tym dniu pamiętaliśmy i dziękowaliśmy Bogu za Waszą pomoc drodzy Darczyńcy. Nowo powstały budynek jest bardzo funkcjonalny. Obecnie działa tam szkoła podstawowa, internat dla 10 chłopców. Tam odbywają się także formacyjne spotkania dla młodzieży należącej do naszego oratorium . W połowie czerwca otrzymałem od Was pieniądze na instalacje sanitarna w tym budynku. Pragnę poinformować, ze dzięki tej pomocy udało się całkowicie zakończyć i rozliczyć budowę Centrum Młodzieżowego. Dziękując za Wasz ogromny wkład w budowanie salezjańskiej misji w Bangladeszu polecam Was wszystkich i naszych dobroczyńców Panu Bogu oraz Maryii wspomożycielce wiernych.

Serdeczne Bóg zapłać.

Ksiądz Paweł Kociołek SDB