Drogie Misjonarki, Misjonarze, Wolontariusze i Dobrodzieje misji salezjańskich!

 

Dziś, 31 stycznia, obchodzimy uroczystość św. Jana Bosko. Kontynuujemy jego dzieło, zakładając na placówkach misyjnych szkoły, oratoria, domy dziecka. Pomagamy zapomnianym, potrzebującym i cierpiącym. To wszystko czynimy wspólnie! Razem działamy, aby pomoc i dzieła zapoczątkowane przez ks. Bosko dalej zmieniały rzeczywistość w tych miejscach, w których dzieci i młodzież są opuszczone. Dziękujemy Misjonarkom i Misjonarzom za ich pracę, bo to oni odnajdują potrzeby, ewangelizują, budują, edukują i niosą pomoc humanitarną. Dziękujemy Dobrodziejom, bo bez ich wsparcia modlitewnego i finansowego, wiele dzieł nie mogłoby powstać oraz się rozwijać. Dziękujemy Wolontariuszom, którzy decydują się na oddanie kawałka swojego życia dla innych.

I życzymy Wam ODWAGI, którą miał ks. Jan Bosko. Bo nie bał się podejmować nowych zadań. Nie zważał na opinię innych ludzi, na krzywe spojrzenia i oceniające słowa, bo wiedział, że działa dla dobra zaniedbanych dzieci. BEZINTERESOWNOŚCI, która towarzyszyła turyńskiemu kapłanowi. Wszystko co miał, oddawał innym. Nie myślał o sobie i swoim komforcie. Kochał całym sercem. I życzymy Wam ZAUFANIA. Bo ks. Bosko zawsze powtarzał, że trzeba ufać! I sam był tego przykładem, bo każde dzieło polecał Wspomożycielce Wiernych. Każdy jego dzień wypełniony był wiarą i modlitwą, przeplataną z pracą i byciem z chłopcami.

Z okazji dzisiejszej uroczystości ks. inspektor Tadeusz Jarecki kieruje do nas swoje słowo, w którym nawiązuje do wolontariatu.
Polecamy!

Św. Janie Bosko, módl się za nami!

Radosnego świętowania! Buona Festa! ¡Feliz Fiesta! Bonne Fetê! Happy Feast!