3390 zł
cel 56000 zł

22
wspierających

Wymiana okien i drzwi wewnętrznych w Centrum Młodzieżowym w Callao

 

Salezjanie z Callao prowadzą oratorium od wczesnych lat 50 XX wieku. W budynku konieczna jest wymiana okien i drzwi wewnętrznych, ponieważ nie spełniają one norm Ministerstwa Obrony Cywilnej. W ramach Projektu 729 wymienimy stare drzwi i okna w ubikacjach, salach warsztatowych, jadalni oraz kuchni. Dodatkowo trzeba usunąć wszystkie drzwi z klatki schodowej. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 729!

Peru należy do krajów, w których poziom edukacji szkolnej jest bardzo niski. Salezjanie oferują dzieciom i młodzieży różne formy poprawy nauki oraz stałe wsparcie psychologiczne a dla osób starszych szkolenia zawodowe. W Peru, wśród najmłodszych powszechnym zjawiskiem jest nieumiejętność pisania i czytania ze zrozumieniem. W oratorium mogą nadrobić te zaległości. Centrum Młodzieżowe służy dzieciom i młodzieży za drugi dom, mogą tu odrabiać lekcje, uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych a młodzież i okoliczni mieszkańcy dokształcać się zawodowo.

Dużym problemem na placówce jest przestarzała infrastruktura. Dotychczas udało się wyremontować część pomieszczeń, jednak wciąż niezbędne są dalsze prace modernizacyjne, aby budynek w pełni spełniał normy bezpieczeństwa i przede wszystkim nie został zamknięty.

Wymiana okien i drzwi wewnątrz budynku przekracza możliwości finansowe misjonarzy. Rząd nie wspiera tego typu placówek, dlatego salezjanie szukają pomocy na zewnątrz na wielu płaszczyznach. Wspierając Projekt 729 zapewnisz dzieciom, młodzieży oraz potrzebującym z Callao naukę w godnych warunkach i bezpiecznych pomieszczeniach oratorium. Wspieraj z nami Projekt 729!

Za projekt odpowiada ksiądz Piotr Dąbrowski SDB