Spotkanie z ks. Andrzejem o Boliwii

17 września odbyło się spotkanie w ramach cyklu „Podróżniczy wtorek”, które organizujemy razem z kawiarnią Agere Contra w Warszawie. Po kilku miesiącach przerwy pierwszym prelegentem był ks. Andrzej Borowiec. Niezwykle charyzmatyczny, radosny i otwarty misjonarz z Boliwii opowiadał o kraju, kulturze i codzienności tego niezwykłego, jeszcze mało znanego kraju.

Już sam tytuł „Gdzie niebo styka się z ziemią! Poznaj Boliwię!” zapowiadał, że będzie to ciekawe spotkanie. Bo jak oddycha i żyje się w Cochabamba, mieście położonym na wysokości około 2 600 m n.p.m.?! I jak podróżować po drogach śmierci? Ks. Andrzej opowiadał nie tylko o swoim doświadczeniu i przygodach, lecz także o zwyczajach, problemach, niebezpieczeństwach czekających w Boliwii.

Ze względu na mnogość opowieści i pytań ze strony słuchaczy spotkanie trwało ponad 2 godziny. Każdemu chcemy serdecznie podziękować za obecność i zapraszamy na kolejne „Podróżnicze wtorki” z naszymi misjonarzami. Już 13 października ks. Piotr Wojnarowski opowie o Gambii, a 18 października w Niedzielę Misyjną br. Sebastian Marcisz o Meksyku. Czekamy na Ciebie!