W dniach 22-25.06 odbyło się wakacyjne spotkanie misjonarzy w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie.
Salezjanie i salezjanki posługujący w najróżniejszych częściach świata przyjechali w tym czasie na urlop wypoczynkowy. W spotkaniu udział wzięli: ks. Kazimierz Socha (Zambia), ks. Artur Bartol (Kamerun), ks. Leszek Aksamit (Zambia), s. Barbara Kiraga (Kamerun), ks. Jerzy Gliński (Rosja), ks. Sergej Goman (Sierra Leone), ks. Henryk Juszczyk (obecnie pracuje w Polsce), ks. Marian Kulig (RPA), ks. Tomasz Łukaszuk (Madagaskar), ks. Jan Marciniak (Kenia), ks. Jan Rusiecki (Izrael), ks. Krzysztof Rychcik (Zambia).
.
Rozpoczęło się wieczorną modlitwą brewiarzową i grillem, w którym uczestniczyli również byli wolontariusze misyjni. Spotkanie było okazją do podzielenia się doświadczeniem, umocnieniem więzi i wspólnego świętowania.
.
W piątek w godzinach porannych miało miejsce spotkanie misjonarzy z pracownikami Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, podczas którego Ci pierwsi dzielili się bieżącymi potrzebami na placówkach, w których pracują. Poruszone zostały tematy pracy przy projektach, programu Adopcji na Odległość czy pracy wolontariuszy na misjach. Spotkanie pozwoliło uczestnikom zacieśnić współpracę i omówić problematyczne aspekty związane z działalnością na misjach, ale też w budujący sposób podzielić się tym, co wspólnie udało się już osiągnąć. Po południu, w ramach integracji, misjonarze odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, natomiast czas sobotni spędzili w Niepokalanowie, gdzie mieli okazję zobaczyć muzeum, celę w której mieszkał św. Maksymilian Kolbe, Kaplicę Wieczystej Adoracji oraz miejscową bazylikę.
.
Księża i siostry na swoich placówkach misyjnych prowadzą parafie, szkoły, oratoria, przedszkola i internaty. Misjonarze na co dzień pracują i mieszkają w wielkich miastach, gdzie docierają do dzielnic slumsów lub w najuboższych wioskach czy dżungli, gdzie zaangażowani są w posługę duszpasterską, edukacyjną czy nawet medyczną.