W dniach 28-30 lipca misjonarki i misjonarze, którzy przebywają obecnie na urlopie w Polsce spotkali się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie.

Na spotkanie przyjechali: s. Ryszarda Piejko (Zambia), s. Małgorzata Pietruszczak (Ukraina), s. Irena Koch (Ukraina), s. Jolanta Lisak (Ukraina), ks. Józef Kamza (Peru), ks. Jerzy Szurgot (Namibia), ks. Andrzej Reut (Zambia) i ks. Piotr Wojnarowski (Gambia).

Spotkanie było okazją do podzielenia się doświadczeniami misyjnymi, umocnienia kontaktów między misjonarzami i wspólnym spędzeniem czasu. W tym roku, ze względu na obecność misjonarek pracujących we Lwowie, część wspólnych rozmów zajął temat wojny i pomocy Ukraińcom.

W piątek, w ramach wspólnego spędzania czasu misjonarze i misjonarki zwiedzili Centrum Nauki Kopernika. W sobotę odwiedzili Bazylikę Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.

Misjonarki i misjonarze pracują w salezjańskich placówkach misyjnych, gdzie prowadzą parafie, centra młodzieżowe, szkoły podstawowe, średnie i zawodowe oraz internaty. Mieszkają w różnych rejonach świata, od dużych miast po wioski w buszu lub dżungli amazońskiej.