58526 zł
cel 56000 zł

326
wspierających

Remont i wyposażenie pracowni komputerowej w szkole w N’Djaména

Dla dzieci i młodzieży z Centrum Młodzieżowego w N’Djaména w Czadzie zakup nowych komputerów jest szansą na lepszą przyszłość. Brakuje pieniędzy na zakup nowych komputerów oraz modernizację pracowni informatycznej. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wspieraj Projekt 708!

 Salezjanie z N’Djaména prowadzą parafię, oratorium, Centrum Młodzieżowe, przedszkole, szkołę podstawową, liceum, szkołę wyższą oraz organizują kursy czytania i pisania. Cały kompleks liczy 1300 uczniów. Misjonarze każdego dnia starają się pomagać najbardziej potrzebującym. Znaczna część dzieci i młodzieży ze względu na brak pieniędzy nie chodzi do szkoły. U salezjanów znajdują motywację i konkretną pomoc. Dzięki zaangażowaniu misjonarzy oraz swojej determinacji mogą się kształcić oraz dążyć do lepszej przyszłości. Wiedzą, że ukończenie szkoły dam im szansę na znalezienie pracy i poprawi życie całej rodziny.

W dzisiejszych czasach znajomość obsługi komputera oraz urządzeń biurowych jest podstawą. Zmodernizowany i zakupiony nowy sprzęt komputerowy oraz modernizacja pracowni komputerowej sprawią, że uczniowie z N’Djaména będą mieli szansę na nowe perspektywy. Wzrosną szanse na zatrudnienie oraz na dalsze kształcenie na wyższych uczelniach. Nowy sprzęt komputerowy oraz zmodernizowane sale komputerowe dostosowane do technologii XXI wieku sprawią, że będzie można organizować kursy komputerowe również dla lokalnej społeczności a dzieci i młodzież będą mogły poznawać i uczyć się specjalistycznych programów, które w przyszłości wykorzystają w karierze zawodowej.

Niestety, obecna pracownia jest przestarzała. Stacjonarne komputery są bardzo stare i nie da się na nich prowadzić zajęć z informatyki. Za zebrane pieniądze chcemy kupić: komputery, monitory, klawiatury, myszy, kable sieciowe, złącza, oprogramowanie,  a także odnowić samą pracownię.

Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż zmodernizować pracownię komputerową w N’Djaména prowadzoną przez księży salezjanów. Wspieraj Projekt 708!

Za projekt odpowiada ksiądz Père Ngoumbeti Florent Papin SDB