6 stycznia 2020 roku, już po raz dwunasty, największy Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Warszawy.

Tegorocznym hasłem orszaku będą słowa „Cuda, cuda ogłaszają” z kolędy “Dzisiaj w Betlejem”. Jak mówią organizatorzy: „Będziemy dziękowali za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej ojczyzny, za cud na Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu; cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień”.

W orszaku, zaliczanym do największych ulicznych jasełek na świecie, biorą udział rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalne władze, osoby duchowne i ludzie dobrej woli. W tym roku do orszaku dołączą wolontariusze z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. W strojach misyjnych i flagami krajów misyjnych kroczyć będziemy za królem afrykańskim, Melchiorem.

Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 12.00 na Placu Zamkowym. Szczegółowy program znajduje się na stronie WARSZAWA.ORSZAK.ORG.

Orszakowi towarzyszył będzie jarmark świąteczny. Również i tam będziemy obecni. Zapraszamy do stoiska nr 3 na Placu Piłsudskiego. Będziemy dzielili się z Wami naszym doświadczeniem misyjnym. Zabierzemy ze sobą książki i filmy o tematyce misyjnej.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ORSZAKU I SPOTKANIA Z NAMI!