Drodzy, mam na imię Viola i jestem zadowolona, że mogę się uczyć fryzjerstwa na kursie w Kamuli. Lubię dowiadywać się nowych rzeczy w mojej specjalizacji. Potrafię już wiele: wygładzić włosy, ułożyć je w różne fryzury, nakręcić, wyprostować, wykonać dredy i szereg innych rodzajów fryzur. W Ugandzie ludzie mają duży problem z ułożeniem fryzury, bo nasze włosy są mocno skręcone. Wiem, że ta umiejętność pomoże mi w przyszłości osiągnąć zamierzone cele i będę niezależna. Więc nie stanę się brzemieniem dla rodziców. Otworzę zakład fryzjerski i się utrzymam. Chciałabym być przykładem dla wielu dziewcząt na świecie. Dziękuję za wsparcie, wykorzystam je, by rozwinąć moją ścieżkę zawodową.

Niech Bóg wam błogosławi,
Viola

Drodzy, z radością piszę kolejny list i przesyłam wyrazy wdzięczności za pomoc. Uczę się dobrze i jestem już w drugiej klasie szkoły zawodowej o specjalizacji instalacje elektryczne. Poprzedni rok zakończyłem pomyślnie. Zdałem dobrze wszystkie egzaminy. Uczę się dużo. Trochę się obawiam egzaminów końcowych. Boję się czy dobrze mi pójdzie, ale przykładałem się do nauki i podczas warsztatów, więc mam nadzieję wypaść dobrze. Jestem dumny, że uczę się na tym kursie i lubię go bardzo. Kiedy skończę, planuję świadczyć usługi w mojej społeczności i w ten sposób zarabiać na życie.  Dziękuję Wam za finansowe, moralne i emocjonalne wsparcie. To, kim jestem, zawdzięczam Waszej pomocy. Ten kurs wzmocnił mnie jako człowieka i zmienił moje życie. Mam nadzieję na lepszą przyszłość. Niech Bóg wam hojnie błogosławi.

Z poważaniem,
Edward

Dziękuję za pomoc w nauce. Wychowywała mnie mama, nie była w stanie płacić za moją szkołę, a wy spełniliście moje marzenie. Będę mówić dziewczętom w naszej wiosce, że jeśli bardzo chciałyby się uczyć, to jest możliwe, bo ktoś z daleka troszczy się o nas. Jestem jedyną dziewczyną na kursie II roku mechaniki samochodowej w naszym instytucie. Uczę się dobrze. Pierwszy rok zdołałam pomyślnie, praktyki również. Nauczyłam się wielu przydatnych umiejętności z naprawy samochodów. Zdecydowałam się na ten kierunek, bo chciałam pokazać światu, że dziewczęta też mogą wiele osiągnąć. W Ugandzie wielu ludzi uważa, że kobiety są tylko do małżeństwa. Jestem dumna, że jestem dobrym mechanikiem samochodowym i dziewczyną. Edukowanie dzieci jest siłą. Pozdrawiam od rodziny i krewnych.

Niech Bóg wam obdarza dobrem,
Aisha