Rozpoczynamy nowy rok formacyjny wolontariatu misyjnego 2021/2022

Zapraszamy na wrześniowe spotkanie wolontariatu misyjnego!

 

Chcesz wyjechać na misje? Zastanawiasz się, czy to jest Twoja droga? Zapraszamy do udziału w formacji misyjnej w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym!

We wrześniu rozpoczynamy nowy rok formacyjny Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane misjami, które chciałby w przyszłym roku wyjechać na wolontariat, aby wzięły udział w pierwszym spotkaniu.

Kiedy? 17-19 września
Gdzie? Warszawa, ul. Korowodu 20

Co trzeba zrobić by wziąć udział w spotkaniu? Wyślij swoje zgłoszenie do dnia 15 września 2021 roku drogą mailową na adres: wolontariat@misjesalezjanie.pl

Wolontariat misyjny to rodzaj powołania dla ludzi świeckich, który wymaga dobrego przygotowania. Możesz wyjechać na misje krótko- (do trzech miesięcy) lub długoterminowe (rok). Wolontariusze misyjni uczą w przedszkolach, szkołach podstawowych czy tzw. szkołach garażowych, prowadzą zajęcia sportowe, spędzają czas z dziećmi i młodymi, remontują klasy i pomieszczenia, pomagają w domach dziecka i świetlicach, a przede wszystkim towarzyszą i spędzają czas z potrzebującymi. Każdy z nas ma umiejętności, którymi może podzielić się z innymi!

Czekamy na Ciebie w piątek, od godziny 16.00. Spotkanie rozpoczynamy wspólną modlitwą o godzinie 18.00, a kończymy w niedzielę, ok. godz. 14.00 wspólnym obiadem.

Ten rok formacyjny rozpoczniemy od spotkania z misjonarzami. Serdecznie zapraszamy!

Jak do nas dojechać?

Na stacji metro Wilanowska wsiądź w autobusy: 709, 727 lub 739. Wysiądź na przystanku Sójki. Kieruj się do stacji „Shell” i skręć w prawo. Następnie idź prosto aż do skrzyżowania z ul. Taneczną i skręć w lewo. Idź prosto, po 100 metrach skręć w prawo w ul. Korowodu. Na jej końcu czekamy na Was w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym.