Wielkopostny Dziennik Misjonarza
22.02.2024

 

Chciałbym podzielić się historią trzech wychowanków, którzy byli w naszym ośrodku przez kilka lat: najpierw w CCC, jako dzieci ulicy, bo wychowali się na niej, potem w GROUP HOMES, bo nie mieli nikogo z rodziny, kto chciałby ich przyjąć. Chodzili do szkoły średniej i gimnazjum, w zależności jak im szła edukacja. W GROUP HOMES oferujemy też naukę zawodu.

Ci trzej akurat dostali możliwość przyuczenia do zawodu spawacza i przez 3,5 roku uczyli się potrzebnych umiejętności, pod okiem wolontariusza z Hiszpanii i lokalnego nauczyciela, również naszego wychowanka.

Ponad tydzień temu ta trójka chłopaków została „przywrócona do społeczeństwa” tzn. wynajęliśmy im mieszkanie tutaj w mieście, niedaleko nas i zakupiliśmy im dobry sprzęt do tego, aby mogli otworzyć swój warsztat.

Przez trzy miesiące dostają dofinansowanie z Don Bosco na wyżywienie i materiały do pracy, a w międzyczasie sami powoli mają szukać kontaktów i miejsc do pracy. Wczoraj przyszli prosić o listy polecające, by móc dotrzeć do ludzi w okolicy, którzy się budują. Chcą im zaoferować różne wyroby – okna,  drzwi, kraty chroniące okna, poręcze itd.

Mieszkają sami, są niezależni i szukają pierwszych klientów. Mają nadzieję otworzyć porządny warsztat ślusarsko – spawalniczy i zarabiać na siebie.

Taka oto pozytywna historia!

 

ks. Piotr Wojnarowski
Sierra Leone

 

Wejdź na stronę kampanii:

PODAJ IM DŁOŃ