Drodzy Dobrodzieje!
Przychodnia Duékoué na Wybrzeżu Kości Słoniowej została poświęcona 18 grudnia, czyli praktycznie rok po rozpoczęciu budowy. Pomoc na wyposażenie otrzymaliśmy z Polski. Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy my Siostry, ale myślę, że też pacjenci, którzy zaczynają odwiedzać naszą przychodnię.

W pełni otworzymy przychodnię na początku stycznia. Teraz trwają jeszcze ostatnie przygotowania. Udało się skompletować skład całego potrzebnego personelu. Czekamy jeszcze na dostarczenie z Polski naszego ukochanego aparatu do USG. Ufam, że dotrze. Szukamy cały czas sponsorów do zakupu brakującego sprzętu do laboratorium. Wtedy będziemy niezależni od lokalnego szpitala i będzie można o wiele szybciej postawić diagnozę. Na razie mamy tylko mały aparat.

Czy ludzie są zadowoleni? Ja myślę, że są przeszczęśliwi. Dużo osób przyszło na Mszę świętą i poświęcenie przychodni, a to znaczy, że zainteresowanie jest wielkie. Siostrom na pewno nie zabraknie pracy. Zresztą nawet dzień przed wysłaniem tego listu, siostra odpowiedzialna za przychodnię, nie miała czasu, żeby wysłać zdjęcia, bo było bardzo dużo ludzi w przychodni. Zapotrzebowanie jest, dlatego myślę, że przychodnia naprawdę będzie spełniała piękne zadanie.

S. Małgorzata Tomasiak
Duékoué, Wybrzeże Kości Słoniowej

  

W 2021 roku z okazji Tygodnia Misyjnego zachęcaliśmy Was do udziału w kampanii „Przychodnia na Wybrzeżu. Dorzuć się do wyposażenia i sprzętu medycznego”. Zebraliśmy 72 713 złotych, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dzięki Waszej pomocy potrzebujący mieszkańcy Duékoué będą mieli dostęp do leczenia. Pomoc medyczna skierowana jest głównie do kobiet w ciąży i małych dzieci.

 

Więcej o kampanii “PRZYCHODNIA NA WYBRZEŻU” znajdziesz TUTAJ.