Możesz przekazać 1,5% swojego podatku na wsparcie misji salezjańskich i projekty pomocowe. Od tego roku współpracujemy z Salezjańską Fundacją Misyjną Don Bosco.

JAK PRZEKAZAĆ 1,5%?

W deklaracji podatkowej wpisz nr KRS: 0000 7986 44 i dopisz cel szczegółowy: MISJE. Następnie w ustawowym terminie musisz złożyć zeznanie podatkowe w swoim urzędzie skarbowym. Podatnicy składają PIT 37 za 2022 rok do 2 maja 2023 roku (wtorek).

DLACZEGO WARTO PRZEKAZAĆ 1,5%?

W ten sposób pomożesz rozwijać projekty edukacyjne i pomocowe. Potrzebującym zapewnisz dom, jedzenie, ubrania i lekarstwa. Przywrócisz nadzieję i radość dzieciom, pozbawionym dzieciństwa.

SALEZJAŃSKA FUNDACJA MISYJNA DON BOSCO

We wrześniu 2019 roku powstała Salezjańska Fundacja Misyjna „Don Bosco”, która współpracuje z Salezjańskim Ośrodkiem Misyjnym i wspiera misje salezjańskie. Fundacja, jako organizacja pozarządowa, może ubiegać się o środki publiczne. W 2022 roku otrzymała grant ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Pomoc Humanitarna 2021” na pomoc uchodźcom w Sudanie Południowym. W czerwcu 2022 roku otrzymała status Pożytku Publicznego i może pozyskiwać środki w ramach 1,5% podatku.

Więcej informacji i możliwość samodzielnego wypełnienia PIT-u online znajdziesz na stronie Salezjańskiej Fundacji Misyjnej (w zakładce 1,5%).

DZIĘKUJEMY!