58497 zł
cel 56000 zł

170
wspierających

Zakup wybranych produktów spożywczych dla najuboższych studentów z Uniwersytetu Tangaza w Kenii

 

Salezjanie przybyli do Kenii w latach 80-tych XX wieku, aby podzielić się swoim żywym charyzmatem z kościołem w tej części świata oraz pomóc młodym w edukacji. Prawie 75% populacji Afryki Wschodniej ma mniej niż 30 lat. Są to ludzie młodzi, mający marzenia, chcący się kształcić. Niestety większość z nich pochodzi z bardzo ubogich rodzin. Nie stać ich na naukę. Pomóż uruchomić program zakupu wybranych produktów spożywczych dla najuboższych studentów z uniwersytetu Tangaza. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 726!

Kenia to kraj ludzi młodych i ambitnych. Jako państwo rozwija się dynamicznie. Jednak jest jeszcze inne oblicze tego kraju. Ponad 70% ludności żyje w ubóstwie. Im dalej od stolicy, tym mniejsze zainteresowanie władz centralnych, mniejsze nakłady na lokalny rozwój i edukację.

Salezjanie Księdza Bosko byli jednym ze zgromadzeń członków-założycieli Tangaza University College. Jest to prywatna katolicka wyższa uczelnia, która jest otwarta zarówno dla studentów katolickich, jak i niekatolickich. Uczelnia jest znana z wysokiej jakości edukacji i solidnej formacji katolickiej. Ukończenie studiów na tej uczelni to marzenie wielu młodych ludzi. Niestety wielu z nich nie może rozpocząć studiów w Tangaza University College ze względu na ograniczenia finansowe. Opłaty szkolne różnią się w zależności od programu i poziomu edukacji i mimo wsparcia rządu, dla wielu studentów są to kwoty nieosiągalne.

Projekt 727 ma na celu wsparcie 60 najbardziej potrzebujących studentów w zakresie zakupu niezbędnych artykułów żywnościowych przez okres 1 roku. Miesięczne zapotrzebowanie na żywność dla jednej osoby obejmuje zakup mąki kukurydzianej, cukru, mąki pszennej, fasoli, soli, soczewicy, ryżu, oleju, orzechów. Salezjanie oraz sponsorzy pomagają studentom w miarę możliwości, jednak to wciąż za mało, aby móc pokryć w całości koszty utrzymania podopiecznych. Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż w realizacji Projektu 727!

Za projekt odpowiada ksiądz Henryk Tucholski SDB