Przedstawiamy Wam Elizę

Dziś chcemy, abyście poznali Elizę Malinowską. Na początku lipca wolontariuszka poleci do Ghany, gdzie przez dwa miesiące będzie pomagać na placówce misyjnej w Kwasi Fant.

Eliza ma 20 lat i pochodzi z Ełku. Rok temu skończyła Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie, gdzie aktualnie mieszka i pracuje. Jest animatorem w Duszpasterstwie Młodzieży Nazaretańskiej, w którym działa, pracuje z dziećmi i rozwija się przy Bogu.
Bardzo lubi malować, robić zdjęcia, chodzić po górach oraz spędzać czas z ludźmi o podobnych wartościach.

Pomysł na misje zrodził się u Elizy ok. 3 lata temu, kiedy dołączyła do kółka misyjnego w liceum. Początkowo spotkania kółka były dla niej sposobem na zabicie czasu i odpoczynkiem od nauki, ale z każdym spotkaniem i każdą kolejną rozmową pragnienie wyjazdu bardzo mocno w niej kiełkowało. Jak sama pisze: „Kotłowało się we mnie wiele myśli «czy to na pewno dla mnie», «czy sobie poradzę», «a co jak nie dogadam się z ludźmi z formacji». W końcu rok temu poczułam, że czas podjąć próbę formacji misyjnej i zobaczyć czy to miejsce faktycznie dla mnie. Teraz wiem, że to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć w swoim życiu i ten prawie rok formacji ukształtował mnie i umocnił w wierze jak nic innego wcześniej.”