57930 zł
cel 50400 zł

392
wspierających

Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego dla dzieci i młodzieży z Mbereshi w Zambii

Salezjanie z Kazembe w Zambii prowadzą parafię, szkołę zawodową z internatem, oratorium oraz opiekują się 30 stacjami misyjnymi. Jedną z nielicznych atrakcji dla dzieci i młodzieży jest sport. Niestety w Mbereshi, należącym do parafii w Kazembe brakuje boiska sportowego. Dołącz do akcji i wspólnie z nami wybuduj boisko sportowe dla dzieci i młodzieży.

Wioska Mbereshi, należąca do parafii w Kazembe liczy ponad 7500 osób. Większość z nich to dzieci i młodzież. Dużym problemem wśród młodych jest bezrobocie, narkomania, zawieranie wczesnych małżeństw, wirus HIV i AIDS, analfabetyzm i usbóstwo. Brakuje im perspektyw i motywacji do życia. Wioska jak i cała parafia jest bardzo biedna, jednak salezjanie starają się pomagać, zapewniając potrzebującym jedzenie a dzieciom i młodzieży organizując zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Jedną z form poprawy kondycji psychicznej młodzieży w całej parafii jest realizowanie programów nauki religii oraz zajęć sportowych. To daje miejscowej ludności jakąś nadzieję. Zajęcia sportowe pozwalają dzieciom i młodzieży zapomnieć chociaż na chwilę o trudach życia codziennego.

Potrzeb jest wiele. Jednym z celów księży jest budowa wielofunkcyjnego boiska. Obecnie jedynym boiskiem jest łąka obok parafii w Kazembe. Salezjanom brakuje pieniędzy by w pełni pokryć koszty związane z budową boiska, dlatego zwrócili się o pomoc. Wspólnie możemy pomóc w realizacji projektu. Dołącz do akcji i razem z nami wybuduj boisko sportowe dla dzieci i młodzieży z Mbereshi! Wspieraj Projekt 702!

Za projekt odpowiada ksiądz Norbert Lesa SDB