Na misji w Tappita pomagamy naszym parafianom, uczniom i ich rodzicom, młodzieży oraz całej społeczności zgromadzonej wokół nas. Tak pracując, oddajemy chwałę Bogu.

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa udało nam się dotrzeć do około 5 tysięcy ludzi. W lipcu nasz rząd wydał nakaz otwarcia szkół. Jednak ze względu na wszechobecną pandemię, dla uczniów, rodziców i całej społeczności jest to ogromne zagrożenie. Brakuje żywności i podstawowych środków ochronnych, również lekarstw. Wielu uczniów nie jest w stanie zapłacić czesnego. Nasza szkoła nie otrzymuje dotacji z rządu, funkcjonujemy jedynie z wpłat z czesnego wpłacanego przez jedynie część uczniów. Sytuacja staje się rozpaczliwa, grozi nam zamknięcie szkoły. To również odbije się na nauczycielach i ich rodzinach.

Uprzejmie proszę o jakąkolwiek pomoc finansową, abyśmy mogli utrzymać szkołę i w dalszym ciągu prowadzić zajęcia szkolne, a także zapewniać chociaż minimalny dochód dla naszych nauczycieli oraz ich rodzin. Z Twoją pomocą możemy zapewnić niedrogi posiłek dla studentów na kampusie i przyznać części uczniów stypendium naukowe.

Ponieważ ta pandemia ma globalne konsekwencje, zauważamy stopniowe załamanie sektora społeczno-ekonomicznego i kulturowego, a także moralny upadek naszego społeczeństwa. W rzeczywistości nasza szkoła odnotowała wzrost liczby nastoletnich ciąż. Dziewczęta nawet w klasach 5 i 6 zostaną niedługo matkami. Prosimy o pomoc, abyśmy mogli interweniować w niektórych takich sytuacjach.

Niech Bóg was bogato błogosławi za was nieustanną hojnością i modlitwą,

Z poważaniem

ks. Albert Gibson SDB
Tappita, Liberia

tłum. M.O.

Uganda_Tappita_Covid19-Pomoc-2

Więcej o sytuacji w krajach misyjnych i udzielanej pomocy w ramach kampanii COVID19 – POMOC znajdziesz tutaj: misjesalezjanie.pl/covid19-pomoc/