Dziękujemy i pomagamy dalej

Od początku pandemii pomoc otrzymało 40 placówek misyjnych w 27 krajach! Tyle udało nam się już razem zrobić!
Ogromnie Wam DZIĘKUJEMY!
Przekazaliśmy wsparcie na łączną kwotę 365 696 złotych. Od 142 dni prowadzimy kampanię „COVID19 – POMOC. Nie zostawmy ich samotnie”. Każda złotówka przekazana na ten cel to przede wszystkim walka z głodem. Dziękujemy Wam za otwarte serca.

Razem pomagamy najbardziej potrzebującym osobom w krajach misyjnych, które ucierpiały z powodu pandemii i wprowadzonych obostrzeń. Zebrane środki są przekazywane, jak najszybciej do miejsc, w których potrzebna jest pomoc. Szczególnie tam, gdzie ludzie nie mają pieniędzy na zakup jedzenia i środków dezynfekujących i ochronnych.

W Bauleni, dzielnicy Lusaki w Zambii, pomogliśmy 300 rodzinom, zapewniając im jedzenie, przede wszystkim ryż, mąkę, fasolę i olej. W Meksyku wsparcie otrzymali najbardziej potrzebujący mieszkańcy parafii salezjańskich i uczniowie. W Liberii wsparliśmy zakup jedzenia i środków do dezynfekcji dla chłopów ulicy w slumsach. Na dwóch placówkach w Gruzji pomogliśmy osobom starszym i chorym. Ich sytuacja jest tragiczna, nie mają wystarczającej ilości jedzenia, lekarstw i środków czystości. W Peru pomoc otrzymali mieszkańcy slumsów i Puszczy Amazońskiej. Tam sytuacja jest najtrudniejsza. Pomoc wysłaliśmy też do Sudanu, gdzie siostry salezjanki wsparły mieszkańców obozu w Chartumie. W Kenii i Ugandzie pomogliśmy mieszkańcom obozów dla uchodźców. W Tanzanii pomogliśmy w dożywianiu uczniów szkoły zawodowej. Na Madagaskarze w Betafo paczki otrzymały potrzebujące rodziny i osoby samotne. To tylko część pomocy, którą otrzymali potrzebujący. Z całego serca dziękujemy Wam za okazane dobro!

Na pomoc czekają kolejni mieszkańcy regionów misyjnych. Walka z wirusem i skutkami wprowadzonych obostrzeń trwa. Nadal potrzeba środków głównie na zakup jedzenia, ale także środków higienicznych. Prosimy Was o dalsze wspieranie oraz udostępnianie informacji o kampanii „COVID19– POMOC. Nie zostawmy ich samotnie”. Wspierajcie Projekt 612.