Projekt 582 zrealizowany!

W ramach Projektu 582 zbieraliśmy fundusze na zakup książek Don Bosco Centre w Mongolii. Udało się nabyć 202 pozycje. Za projekt odpowiadał br. Krzysztof Gniazdowski, który przesyła podziękowania:

Dzięki funduszom pozyskanym z projektu zakupiliśmy do biblioteki naszej szkoły MCYT Salezjańska Szkoła Techniczna oraz domu dla chłopców z ulicy Savio House, 202 nowe pozycje książkowe: podręczniki i lektury.

Podręczniki i książki w bibliotece służą nie tylko naszym uczniom, ale także dzieciom i młodzieży z okolicznych szkół i ośrodków: szkoły podstawowej, przedszkola,  także podopiecznym domu dla chłopców z ulicy. Dzięki funduszom udało się unowocześnić bibliotekę i zakupić monitor, który posłuży w przeglądaniu elektronicznej bazy książek oraz projekcji wykładów multimedialnych dla uczniów szkoły technicznej i chłopców z ośrodka Savio House.

Chłopcy mieszkający w naszym ośrodku, uczęszczają do różnych szkół. Niektórzy chodzą do państwowej szkoły podstawowej, inni do szkół technicznych lub do naszej salezjańskiej szkoły technicznej. Chłopcy korzystają z pomieszczeń szkoły, sali gimnastycznej, sal komputerowych, warsztatów i biblioteki szkolnej. Trudno jest nam zapewnić utrzymanie chłopców, dać im nocleg, wyżywienie, możliwość nauki i rozwijania zainteresowań. Mongolskie dzieci i młodzież lubią czytać książki, a z powodu ceny nie mają tutaj do nich łatwego dostępu. Nie stać ich na zakup, dlatego chętnie korzystają z książek z naszej biblioteki, czasami przesiadują w niej godzinami.

Napisałem prośbę o pomoc, ponieważ tylko raz, przed wieloma laty, częściowo uzupełniliśmy zbiór książek, a potrzeba na wyposażenie biblioteki jest duża. Zależy nam, by nasi uczniowie dobrze spędzali wolny czas, dużo czytali i aby mieli łatwy dostęp do różnych dobrych książek i podręczników szkolnych. Dziękujemy serdecznie za pomoc w realizacji projektu i prosimy o modlitwę.

Pozdrawiamy serdecznie, w imieniu wspólnoty i dzieci,

br. Krzysztof Gniazdowski SDB