100300 zł
cel 75000 zł

41
wspierających

Budowa kaplicy dla ludności etnicznej w Mboble w Ghanie

Salezjanie w Ghanie prowadzą działalność duszpasterską i społeczną. Misjonarze służą wiernym w wielu wspólnotach i centrach oddalonych od placówki misyjnej oraz większych miast. Jednym z takich miejsc jest wioska Mboble. Salezjanie dotychczas odprawiali tam Msze Święte w prowizorycznej kaplicy z gliny, która niestety już się zawaliła. Obecnie kapłan odprawia Msze św. pod gołym niebem. Niedawno narodził się pomysł wybudowania kaplicy dla lokalnej społeczności, Msze Święte będą odprawiane w dobrych warunkach.

Mimo że Ghana uważana jest za dobrze rozwijający się kraj to w wielu miejscach, szczególnie w wioskach, ludzie żyją z dnia na dzień. Młodzi ludzie nie mają pracy, nawet jeśli udało im się zdobyć zawód. Dzieci ulicy, marginalizacja społeczna, upadek wartości moralnych to tylko niektóre z wielu problemów Ghany. Trudno jest wyrwać dzieci i młodzież ze złego środowiska. Salezjanie chcą zwiększyć swoją obecność i poprzez regularną działalność duszpasterską pracować z miejscową ludnością w Mboble.

Niestety koszty budowy kaplicy przewyższają możliwości finansowe misjonarzy. Wspólnie z nami możesz wesprzeć działania misjonarzy. Dołącz do akcji i wybuduj kaplicę w Mbole. Wspieraj Projekt 634.

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Krzysztof Nizniak SDB

PROJEKT ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Szczęść Boże Czcigodni Ofiarodawcy

Serdecznie pozdrawiam z Ghany. Dzięki Waszej hojności i finansowej pomocy wspólnie z mieszkańcami miejscowości Mole udało nam się w krótkim czasie wybudować kaplicę poświęcona ku czci św. Michała Archanioła. Opatrzność Boża tak zarządziła ze figura św. Michała ważąca około 150 kg. została zamontowana na wieży kościelnej 8 maja w rocznice pierwszych objawień św. Michała na górze Gargano a następnie 9 maja w niedziele ks. Biskup Wincent konsekrował tę świątynię na Chwałe Bożą. Bardzo dużo ludzi zaangażowało się w budowę kaplicy i uczestniczyło w poświeceniu i konsekracji kaplicy. Aktualnie bardzo dużo ludzi uczęszcza do kaplicy na codzienna modlitwę i nabożeństwa, szczególnie w niedziele. Jest to pierwsza kaplica z wieżą i z figurą św. Michała Archanioła. W dniu konsekracji osobiście ofiarowałem Msze Świętą za wszystkich dobroczyńców i fundatorów kaplicy poświęconej ku czci św. Michała Archanioła. Z serca dziękuje i błogosławię. Bóg zapłać.

Ksiądz Krzysztof Niżniak.