100180 zł
cel 75000 zł

39
wspierających

Budowa kaplicy dla ludności etnicznej w Mboble w Ghanie

Salezjanie w Ghanie prowadzą działalność duszpasterską i społeczną. Misjonarze służą wiernym w wielu wspólnotach i centrach oddalonych od placówki misyjnej oraz większych miast. Jednym z takich miejsc jest wioska Mboble. Salezjanie dotychczas odprawiali tam Msze Święte w prowizorycznej kaplicy z gliny, która niestety już się zawaliła. Obecnie kapłan odprawia Msze św. pod gołym niebem. Niedawno narodził się pomysł wybudowania kaplicy dla lokalnej społeczności, Msze Święte będą odprawiane w dobrych warunkach.

Mimo że Ghana uważana jest za dobrze rozwijający się kraj to w wielu miejscach, szczególnie w wioskach, ludzie żyją z dnia na dzień. Młodzi ludzie nie mają pracy, nawet jeśli udało im się zdobyć zawód. Dzieci ulicy, marginalizacja społeczna, upadek wartości moralnych to tylko niektóre z wielu problemów Ghany. Trudno jest wyrwać dzieci i młodzież ze złego środowiska. Salezjanie chcą zwiększyć swoją obecność i poprzez regularną działalność duszpasterską pracować z miejscową ludnością w Mboble.

Niestety koszty budowy kaplicy przewyższają możliwości finansowe misjonarzy. Wspólnie z nami możesz wesprzeć działania misjonarzy. Dołącz do akcji i wybuduj kaplicę w Mbole. Wspieraj Projekt 634.

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Krzysztof Nizniak SDB