22805 zł
cel 20776 zł

102
wspierających

 Renowacja dachu i wyposażenie kościoła parafialnego w Mphamanta w Malawi

W kościele w Mphamanta dach kościoła wymaga remontu, ponieważ konstrukcja grozi zawaleniem. To jedna z 36 filii parafii w Nkhotakota w Malawi. Cała parafia rozmieszczonych jest na terenie około 180 kilometrów. Pomóżmy w remoncie. Wspieraj Projekt 633!

Cała konstrukcja dachu kościoła w Mphamanta musi zostać wymieniona. Istnieje bardzo duże niebezpieczeństwo, że dach się zawali. Niestety parafian i salezjanów nie stać na pokrycie kosztów zakupu materiałów. Brakuje nawet pieniędzy na wyposażenia kościoła, w tym materiałów niezbędnych do sprawowania liturgii. Niestety ubiegły rok był bardzo trudny i wielu ludzi zmagało się z pandemią koronawirusa. Misjonarze w pierwszej kolejności pomagali potrzebujących, pieniądze, które mieli odłożone, przeznaczali na zakup jedzenia i środków dezynfekujących oraz ochronnych. Dlatego teraz zwrócili się z prośbą o wsparcie finansowe na remont dachu i wyposażenie kościoła w Mphamanta.

Placówka misyjna została założona w 1984 roku przez ojców białych. Od 1997 roku prowadzą ją salezjanie. Z roku na rok obszar parafii rozrastał się i powstawały kolejne filie. Obecnie salezjanie z posługą i sakramentami docierają do około 18 tys. wiernych. Cykliczne organizują rekolekcje i spotkania formacyjne, dbają o wykształcenie katechetów i starają się jak najczęściej docierać do każdej miejscowości, w której ludzie oczekują na sakramenty, szczególnie spowiedź i Eucharystię. Oprócz ewangelizacji misjonarze dbają o edukację i rozwój ludzi młodych.

Pomóż parafianom w Mphamanta wyremontować dach i wyposażyć kościół. Wspieraj Projekt 633!

Odpowiedzialnym za projekt jest ks. Józef Czerwiński SDB