Wczoraj, 8 września, gościem programu Między Ziemią a Niebem był ks. Jacek Zdzieborski, który opowiedział o wizycie papieża Franciszka na Madagaskarze i swoich wrażeniach z wizyty w Bangladeszu. W maju ks. Jacek razem z ekipą Telewizji Polskiej odwiedzili ks. Pawła Kociołka i jego misję w Joypurhat.

Efektem wizyty jest cykl 15-minutowych filmów dokumentalnych przedstawiających pracę misyjną w Bangladeszu. W tym przeludnionym i jednym z najbiedniejszych krajów od 9 lat pracuje misjonarz z Polski, ks. Paweł Kociołek, salezjanin. To właśnie on oprowadza nas po placówkach misyjnych, zabiera do małych wiosek, zaprasza do poznania kultury, zwyczajów i historii Bengalczyków. Serdecznie zapraszamy do oglądania najnowszej koprodukcji Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego i Telewizji Polskiej pt.: „Misja Bangladesz”.

Emisja filmu rozpoczęła się 8 września. Kolejne odcinki będzie można oglądać w każdą niedzielę w TVP1 po programie „Między Ziemią a Niebem”.

Pierwszy odcinek pt. Wioska za rzeką dostępny jest już na platformie VOD:

Wszystkie odcinki będzie można odtworzyć w dowolnym czasie na PLATFORMIE VOD:

https://vod.tvp.pl/website/misja-bangladesz,44302277#

Zachęcamy również do obejrzenia wczorajszego odcinka Między Ziemią a Niebem.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do oglądania i wspierania misji, a także udziału w kampanii Odważ się być dobrym. Organizowana jest ona przez Salezjański Ośrodek Misyjny i Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu.

Więcej na temat kampanii wkrótce w zakładce Odważ się być dobrym.