„Historia, której nie pamiętam” to najnowszy film zrealizowany przez Salezjański Ośrodek Misyjny we współpracy z wieloma osobami. Muzykę do filmu napisał znany polski kompozytor, Michał Lorenc. Premiera w Niedzielę Miłosierdzia w TVP 1.

Zapraszamy na premierę filmu „Historia, której nie pamiętam”. Pragniemy Wam pokazać niezwykłą historię Moniki Chudzyńkiej, jednej z naszych wolontariuszek. Monika podczas swojej misji w Zambii zachorowała na malarię mózgową. To najgroźniejsza postać tej choroby. Stan wolontariuszki był krytyczny, szanse na przeżycie bardzo małe. Monika przez tydzień była w śpiączce. Wspomnienia z tego czasu wiązały się z dramatycznymi przeżyciami, którym towarzyszyły silne emocje.

– Lekarze się poddają, mówią, że teraz możemy ją tylko gdzieś indziej przenieść, bo oni już nie wiedzą, co jej jest – relacjonuje Magda, druga wolontariuszka, która była przy Monice na każdym etapie choroby.
– I słyszę w słuchawce informację: „Proszę księdza, jest gorzej niż źle – Monika umiera” – opowiada ks. Jacek Zdzieborski.

W Polsce zapoczątkowaliśmy akcję modlitewną o uzdrowienie Moniki za wstawiennictwem siostry Łucji. Ludzie na całym świecie, od Europy po Afrykę, modlili się w jej intencji.

monia_dvd
Zapraszamy do oglądania premierowego pokazu w Niedzielę Miłosierdzia. Film zostanie wyemitowany:
28 kwietnia 2019 o godzinie 7:00 w TVP 1

ZOBACZ TRAILER!